Facebook Google+ Twitter

Ruszyły Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarze będą walczyć do 26 lipca

W Gdyni ruszyły Volvo Gdynia Sailing Days. Rywalizacja żeglarzy potrwa aż do 26 lipca, uczestniczyć w niej będzie ponad tysiąc zawodników z całego świata.

 / Fot. Tomasz Bołt/Polska Press GrupaRegaty w Gdyni tradycyjnie już obudowane są wieloma atrakcjami. W gdyńskiej marinie stanie specjalne, tętniące życiem miasteczko. - Na okrągło będzie się w nim coś działo - zapewnia Paulina Filipowicz z Gdyńskiego Centrum Sportu.

Dla kibiców dostępne będą strefy relaksu i malucha. Prowadzone będą bezpłatne zajęcia sportowe i konkursy z nagrodami. Organizatorzy zapowiadają ponadto, że na plaży w Śródmieściu ustawione zostaną telebimy, aby fani żeglarstwa mogli śledzić regaty. - W weekendy relacje uzupełnione zostaną o fachowy komentarz pracownika stacji Eurosport - mówi Tomasz Chamera, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Przy okazji regat na plaży w Śródmieściu rozegrane zostaną też między 17 a 19 lipca mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej.

Na zakończenie żeglarze zagrają pokazowy mecz z byłymi reprezentantami kraju. Składy są dopiero ustalane, ale głośnych nazwisk nie powinno zabraknąć. W zeszłym roku w identycznym meczu zagrali m.in. Tomasz Iwan, Radosław Majdan i Radosław Michalski. 25 lipca na plaży trening siatkarski poprowadzi też Marcin Możdżonek, wieloletni kapitan reprezentacji Polski. Jeśli chodzi o same regaty, najbardziej prestiżowa będzie rywalizacja w mistrzostwach świata juniorów w klasie RS:X oraz mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7.

Czytaj także: Piłkarz-"wampir" został bohaterem książki dla dzieci. Luis Suarez uczęszcza w niej do szkoły potworów (wideo)


W pierwszej z nich rozegrane zostaną też mistrzostwa Polski w sprincie. - W Gdyni dobrze się pływa, bo jest duży akwen i świetnie urządzona marina - mówi Radosław Furmański, jeden z faworytów, który w Volvo Gdynia Sailing Days triumfował w zeszłym roku. - Mam nadzieję, że plaża wypełni się kibicami - dodaje reprezentantka Polski Maja Dziarnowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.