Facebook Google+ Twitter

Ruszyły "Wrocławskie Promocje Dobrych Książek"

Literacko - promocyjny kiermasz rozpoczął się dziś w Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA Awangarda we Wrocławiu. W planach także: spotkania z autorami, wykłady i dyskusje, wystawy, konkursy dla czytelników.

Wybrać coś wsród tylu pozycji to nie lada wyzwanie. / Fot. Katarzyna BłochowiakWydawcy książek mają teraz okazję zaprezentować się czytelnikom. Ich wspólny cel to wzbudzenie zainteresowania książkami wartościowymi i ambitnymi oraz solidnie przygotowanymi pod względem edytorskim. W tym roku swoją ofertę przedstawi blisko dziewięćdziesiąt wydawnictw. To już osiemnasta edycja tej imprezy.

Wsród uczestniczących w promocjach wydawnictw rozstrzygnięto Konkurs na Najlepszą Książkę Roku "Pióro Fredry". Zwycięską "Ach! Plakat filmowy w Polsce" tak opisuje Aleksandra Fałkowska z Wydawnictwa Bosz: "Jest to historia plakatu polskiego ukazana przekrojowo - od początku "Ach! Plakat filmowy w Polsce" książką roku. / Fot. Katarzyna Błochowiakpowstania plakatu w Polsce do współczesności.

Jednocześnie opowiada historię kina polskiego i pokazuje sztukę plakatu". Książkę opracowała Dorota Folga-Januszewska, natomiast projekt graficzny wykonali Lech Majewski i Justyna Czerniakowska. Jest ona dostępna w języku polskim oraz angielskim. Ocenie podlegał przede wszystkim poziom edytorski publikacji.

Po autograf od Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego ustawiła się kolejka. / Fot. Katarzyna BłochowiakOprócz zapoznania się z propozycjami książkowymi można spotkać autorów. Dziś swoje publikacje podpisywał Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, laureat nagrody Nike - najważniejszego wyróżnienia dla twórcy literackiego w Polsce. W następnych dniach czytelnicy mają okazję zdobyć autograf między innymi Olgi Tokarczuk, Mirosława Hermaszewskiego czy Julii Kamińskiej. Poza tym przewidziano wiele wykładów i dyskusji związanych z literaturą oraz branżą wydawniczą. Szczegółowy program znajduje się pod linkiem WPDK.

Nie samą książką człowiek żyje. / Fot. Katarzyna BłochowiakNa zapromowanie swoich produktów zdecydował się także dystrybutor gier planszowych i łamigłówek. "W Polsce brakuje targów gier, nie licząc targów gier i zabawek w Łodzi oraz Game Arena w Poznaniu, która jest nastawiona na gry komputerowe. Tutaj korzystamy z możliwości wystawienia się. Osoby, które przychodzą po książki szukają także gier. Jesteśmy na targach nie po raz pierwszy. Gry mają walory edukacyjne, mamy takie dla dzieci, ale także dla dorosłych" - deklaruje Edward Adamus z firmy "G3".

Kiermasz potrwa do niedzieli. Został zorganizowany przez Centrum Kultury Zamek pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zgrabnie napisane i pokazane. Ciekawa relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.