Facebook Google+ Twitter

Ruszyły zapisy na 5. bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą"

Fundacja organizuje bieg z okazji 19. Finału Wielkiej Orkiestry. Ma on przypominać społeczeństwu o problemach cukrzyków w Polsce oraz pokazać im samym, że mają wsparcie.

 / Fot. Logo bieguW tym roku organizatorzy biegu w Warszawie oraz innych dużych miast Polski chcą przekonać producentów żywności, aby umieszczali na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo – tłuszczowych, niezwykle istotne dla diabetyków.

Bieg ma mieć charakter symboliczny – miejsc jest 3047, czyli tyle, ile Fundacja WOŚP zakupiła pomp insulinowych w ramach ogólnopolskiego programu leczenia pompami insulinowymi dzieci z cukrzycą.

"Bieg" to tylko nazwa. Pięciokilometrową trasę można pokonać w dowolny sposób: spacerem, marszem czy właśnie sprintem. Nie jest to wyścig, ale happening, dlatego czas nie będzie mierzony.

Harmonogram:

Niedziela, 9 stycznia 2011 r.:
• 9.00 - 13.30 - Godziny otwarcia Biura Zawodów
• 13.30 - Oficjalne otwarcie biegu,
• 13.45 - START Biegu,
• 15.00 - Oficjalne zakończenie biegu

Zapisać można się on-line na stronie internetowej www.wosp.org.pl/bieg, osobiście w biurze Fundacji WOŚP od 13 grudnia do 7 stycznia w godzinach od 09.00 do 17.00 oraz w dniu biegu (do wyczerpania wolnych miejsc) w Depozycie w godzinach 9.00-13.00. Każdy z uczestników dostanie pakiet startowy oraz będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z depozytu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.