Facebook Google+ Twitter

Ruszyły zapisy na Jesień Linuksową 2009

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-19 10:27

Od dziś można zapisywać się na tegoroczną konferencję sympatyków Wolnego Oprogramowania, Jesień Linuksową 2009. Impreza potrwa od 2 do 4 października w Górach Świętokrzyskich.

ośrodek Jodłowy Dwór / Fot. Dariusz GrzesistaW tym roku nastąpiło kilka istotnych zmian. Inne jest miejsce imprezy - Ośrodek Turystyczno-Wypoczynowy Jodłowy Dwór w miejscowości Huta Szklana pod Świętym Krzyżem. Zmienia się formuła agendy, która w tym roku uwzględni, oprócz prelekcji, również czas na wycieczkę krajoznawczą. W planach ujęto nowy blok lightning-talks (błyskawiczne wystąpienia zwracające uwagę na ciekawe tematy). Inny jest nawet e-mail kontaktowy do organizatorów.

Agenda zawiera kilka pozycji wykładowych na temat ścisłych nowości w branży, w tym tych na temat HTML5/XHTML2 czy obiektu Canvas w HTML. Uczestnicy będą też mieli okazję zajrzeć wgłąb serwera pocztowego Postfix, posłuchać o tanich sposobach na high-availability, poznać rzadko wykorzystywane możliwości OpenSSH, poznać projekt Apache Hadoop. Na Jesień zostali zaproszeni panowie z projektu P.I.W.O. (Potężny Indeksowy Wyświetlacz Oknowy), którzy w ramach odskoczni od tematów Wolnego Oprogramowania, opowiedzą o tym, jak przejąć kontrolę nad oświetleniem w akademiku. Po raz drugi będzie można porozmawiać z teamem Michuk & Kocio, czyli twórcami grupy JakiLinux.

Jesień to jak zwykle prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. W planach jest grill w sobotni wieczór oraz, o ile pogoda pozwoli, indywidualny samochodowy wypad do Ujazdu, celem zwiedzenia ruin pałacu Krzyżtopór. Kto chce, będzie mógł wybrać się na Święty Krzyż, gdzie z hotelu drogą pieszo dociera się w niecałą godzinę.

Drewniane wykończenia hotelu: wiedźmy, strzygi i upiory, w połączeniu z kolorytem jesieni w Górach Świętokrzyskich, stwarzają klimat, którego konferencja jeszcze nie miała. Do obsadzenia jest znacznie więcej miejsc, niż w poprzednich latach, zapowiada się więc naprawdę dobra impreza. Co ważne: mimo zmiany miejsca, impreza w zasadzie nie podrożała. Warto pomyśleć o udziale i rejestracji już teraz, bo ceny jak zwykle będą rosły w miarę upływu czasu.
Szczegóły na temat imprezy oraz zapisy on-line dostępne są w internecie pod adresem jesien.linux.org.pl.

Autor: Dariusz Grzesista
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie linux.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.