Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14055 miejsce

Ruszyły zapisy na szóstą Jesień Linuksową

Ruszyły zapisy na tegoroczną konferencję sympatyków Wolnego Oprogramowania, Jesień Linuksową 2008. Impreza odbędzie się w dniach od 26 do 28 września w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Stodoły" nad Zalewem Rybnickim.

Rafał Magryś, przedstawiciel NAC, podczas prelekcji na Jesieni'2007 / Fot. Łukasz WierzyńskiW programie znajdą się prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. Celem organizatorów - stowarzyszenia Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG) - jest stworzenie warunków do spotkania się ludzi związanych ze środowiskiem Wolnego Oprogramowania, umożliwienie im nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, pomysłów i planów na przyszłość.

W tym roku imprezie towarzyszy cykl otwartych wykładów na terenie Politechniki Śląskiej w Rybniku, który rozpocznie się 26 września. Pomysł wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby poznać tematykę Jesieni a z różnych przyczyn nie mogą być na niej obecne. Wykłady otwarte nie wymagają rejestracji ani opłat, wystarczy po prostu przyjść.

Konferencja zapowiada się ciekawie. Wsparcie sponsorskie, oprócz takich gigantów jak Google czy IBM, zapewni największy państwowy beneficjent Wolnego Oprogramowania - Narodowe Archiwum Cyfrowe, wywodzący się z Archiwów Państwowych. Jego przedstawiciele opowiedzą o tym, jak powstaje ZoSIA (Zintegrowany System Informacji Archiwalnej), pierwszy na taką skalę wolnodostępny program w administracji. Na uwagę zasługują też inne prelekcje, w tym ta, dotycząca wdrażania systemu SEKAP "od kuchni", tworzenia prezentacji trójwymiarowych czy programowania urządzeń przenośnych.

W ośrodku Stodoły do obsadzenia jest niewiele ponad dziewięćdziesiąt miejsc. Warto pomyśleć o rejestracji już teraz, bo ceny - jak zwykle na konferencjach organizowanych przez PLUG - będą rosły w miarę upływu czasu.

Po raz pierwszy Jesień odbyła się w październiku 2003 roku. Wtedy wspólnymi siłami przygotowały ją Krakowska i Śląska Grupy Użytkowników Linuksa, pod czujnym okiem i patronatem PLUG-u. W 2006 roku nastąpiła drobna zmiana organizatorów i oddział krakowski ustąpił miejsca grupie wrocławskiej. Obecnie Ślązacy już po raz drugi, w tym samym ośrodku, podejmą się samodzielnego przygotowania imprezy.prelekcja Sławomira Białka na temat replikacji baz danych na Jesieni'2007 / Fot. Łukasz Wierzyński

Szczegóły na temat imprezy oraz zapisy online dostępne są w internecie http://jesien.linux.org.pl/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nudne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cześć, Darku ;-)
Powodzenia z Jesienią - my niestety nie dojedziemy :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.