Facebook Google+ Twitter

Rutkowski bez prawa jazdy!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-04-10 09:13

Nie na wiele przydało się Krzysztofowi Rutkowskiemu redukowanie punktów karnych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (pisaliśmy o tym we wrześniu ubiegłego roku, gdy po jednej przejażdżce zainkasował aż 19 oczek).

Detektyw przekroczył ich dopuszczalną liczbę i stracił uprawnienia do kierowania samochodami. Przez ostatnie tygodnie jeździł tylko z kierowcą lub na rowerze.

Teraz wszystko wróci do normy, bo Rutkowski właśnie zdał egzamin praktyczny w łódzkim WORD (wcześniej uporał się z egzaminem teoretycznym). Jego umiejętności oceniał egzaminator o nazwisku... Rutkowski.

– Z tymi nazwiskami to niesamowity zbieg okoliczności – śmieje się detektyw. – Na szczęście lata praktyki za kierownicą pokazały, że dobrze jeżdżę i znam przepisy ruchu drogowego, dlatego zdałem za pierwszym razem. Oczywiście teraz bardziej będę się pilnował na drodze, by ponownie nie podchodzić do egzaminu.

Rutkowskiemu najtrudniej będzie stosować się do ograniczeń prędkości. Prawo jazdy stracił bowiem właśnie przez zbyt szybką jazdę.

– Jak tu powoli jeździć, jak pod maską mojego bmw cabrio pracuje potężny motor, dzięki któremu do 100 km/h rozpędzam się w niewiele ponad 5 sekund – dodaje. – Niestety autostrad nie mamy, drogi są fatalne, usłane radarami i ograniczeniami, a ja często muszę szybko przemieścić się z jednego krańca Polski na drugi. Wtedy o złamanie przepisów i złapanie punktów karnych nietrudno.
(tj)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.