Facebook Google+ Twitter

Rutkowski jest dobry - dokopać mu!

Teraz dowiaduję się z gazet, że Rutkowski nie ma licencji. Niedługo się dowiem, że to on morduje, dlatego tylko, żeby zabłysnąć swoją fachowością.

Coraz gorzej znoszę nasze, polskie zachowania. Niech mi tylko nikt nie mówi, że zawsze tak było, tylko ja nie wiedziałem o tym, bo kiedyś nie było, tak wydajnych i operatywnych mediów. Kiedyś tak samo media funkcjonowały i tak samo, jak dzisiaj ludzi informowały. Tyle tylko, że dawniej informacja, nie biegła z prędkością światła. Stąd informacje do odbiorców docierały z opóźnieniem.

Zresztą, to o czym będę pisał, nie wiąże się z natłokiem informacji o makabrach, tragediach, aferach czy politycznych zawirowaniach. Teraz mówię o reakcji Polaka na zauważenie w swoim sąsiedztwie Polaka mającego nieco wyższe "parametry" jakościowe. Pewnie jeszcze nikt się nie domyśla do czego "piję". Żeby za dużo nie ględzić, powiem wprost. Chodzi mi o reakcję Polaków na detektywistyczne osiągnięcia Rutkowskiego Krzysztofa. Ludzie! Inny naród mając takiego fachowca, to wysławiał by go pod niebiosa i chwali by się nim, wzdłuż i w szerz kuli ziemskiej. A co My Polacy robimy? My się Rutkowskiego czepiamy i miast Go wychwalać - dołujemy go, na wszystkie sposoby.

Gdyby nawet coś wyciągnął od policji, to czyja to jest wina? Przecież nie jego. Jeśli jakiś policjant "puścił farbę" to za to winić Rutkowskiego? Paranoja. A jeśli by nawet skorzystał potajemnie z pozyskanych, przez policję informacji, to kto na tym stracił? Przecież wykorzystał to do rozwiązania sprawy, którą żyła cała Polska. I to jest niby czyn haniebny? A dlaczegóż to policja nie może współpracować z prywatnym detektywem w rozwikłaniu trudnej sprawy? To niby jasnowidz może policji pomagać, a Rutkowski - nie?

Teraz dowiaduję się z gazet, że Rutkowski nie ma licencji. Niedługo się dowiem, że to on morduje, dlatego tylko, żeby zabłysnąć swoją fachowością. Policja nie może przełknąć większej skuteczności operacyjnej Rutkowskiego Nic innego na taki obrót sprawy nie mogę powiedzieć, jak tylko:

Coś o naszej naturze
Polak przeboleć tego nie może,
Jak sąsiadowi wyrośnie piękne zboże.
A jak zauważy, że komuś dobrze się powodzi.
Nie spocznie dopóty, dopóki mu nie zaszkodzi.
Zachęcam do działania konstruktywnego.
Z niego wyniknie, zawsze coś pożytecznego.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

A.N.
  • A.N.
  • 27.02.2012 19:28

Cóż... Ten kto ma rację i jest w stanie ją udowodnić jest traktowany w tym kraju jako zagrożenie dla rządu obsadzonego nieudacznikami. Mądrych i bystrych trzeba napiętnować, ciemnogrodem łatwiej sterować. Rutkowski okazał się lepszy, więc trzeba go ośmieszać w mediach i napiętnować. Tadziu 5* za temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbliższe prawdy - tak mi się wydaje - są wypowiedzi Madzi i Krzysztofa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert. Powiem Ci, że w ten sposób można załatwić każdego. Zastanów się tylko. Nie ma na całym świecie człowieka, który byłby czysty, jak woda destylowana - i jej - podobno - całkowicie czystej nie można uzyskać. Nawet w reakcji chemicznej też, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić czystości atmosfery wokół urządzeń w których reakcja zachodzi. Sam widzisz. Otoczenie ma także wpływ na czystość naszych poczynań. W przypadku dochodzenia kryminalnego, czystości otoczenia nikt nie zapewnia. A wręcz przeciwnie - specjalnie ją zanieczyszcza. Może sposób wyjaśnienia Ci sytuacji Rutkowskiego się wyda za bardzo skomplikowany, ale nic innego mi nie przyszło do głowy. Pozdrawiam - Szczeciniankę też.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianka 2
  • Szczecinianka 2
  • 14.02.2012 16:10

@ Szczecinianka wczoraj 11:50 - brawo za ten wierszyk ! Należał się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Rutkowski obnażył nieudolność policji i dlatego ma teraz kłopoty. Ciekawe tylko czym podpadł TVN - owi? Przecież dał im temat na kilkanaście dni...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rutkowski jest mistrzem w autokreacji i tylko w tym. Jest a raczej był dość przeciętnym detektywem. W tej chwili nie ma prawa używać tego tytułu jako osoba karana nie ma licencji tak stanowi prawo.Jego rola w sprawie choćby Olewnika jest wysoce niejasna. Trafił na moment gdy TVN potrzebowało bohatera do swojego formatu i tak p.Rutkowski zaistniał. Jego rola w wyjaśnieniu tragedii w Sosnowcu jest tak naprawdę znikoma i z punktu widzenia prawa żadna. Jego prowokacja wobec matki Madzi gdyby miała miejsce choćby w USA kosztowała by go bardzo dużo. Weży choćby jego ostatnią ''rewelację'' z rękawiczką oskarżonej.To kpina z kryminalistyki, fakt znalezienia fragmentów na kamieniach ma świadczyć, że oskarżona działała sama? To nie wytrzymuję żadnej krytyki merytorycznej To świadczy tylko o tym że oskarżona brała udział w zasypaniu ciała dziecka. Osoba trzecia mogła po prostu nie pozostawić ślaDU. i TYLE JESLI CHODZI O JEGO KWALIFIKACJE I SENSACJE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za literówki, nie leżą mi takie tematy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do tematu Tadeuszu, mam odmienne zdanie. Te nasze "POSŁY" uczą się angielskiego ni nie mogą się nauczyć. A jak jadą do Ameryki, to żeby kilka dolców wyżebrać. A przecież Amerykanie mają bardzo dobrze rozwiązany problem na styku policji z detektywami. Nie ma na świecie dobrych wzorów?!
A u nas tylko jeden Rutkowski?! Sprawa takich uregulowań należy do Sejmu. Tylko że lenia za dużo zarabiają.
Policję mamy świetna, tylko jak nie chcą, to nie znajdą, proste. Mój rower szukali i nie znaleźli, za mała szkodliwość społeczna?! Ale pal licho, mają poważniejsze sprawy na głowie a papierkowej roboty po uszy.
Rutkowskiego odebrałem negatywnie, ponieważ odstawił teatr a policja na górze nie dorosła do takich problemów. Samo to, że sprawę Papały puścili tak lekko jest już wielkim nadużyciem. To tak jakby swojego przełożonego sprzedać za miskę ryżu. "Panta Rhei"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Tadeusz. Policja nie może byc "gorsza" "od jakiegoś detektywa bez licencji"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niedawno Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów wydało oświadczenie, w którym "stanowczo odcina się od działań pana Krzysztofa Rutkowskiego". Stowarzyszenie pisze, że jego metody pozbawione są "norm etycznych i moralnych". W rozmowie z Wirtualną Polską inni detektywi także przyznali, że są zdegustowani zachowaniem Rutkowskiego. Zarzucali mu wykorzystywanie dramatu rodziny do budowania własnej pozycji oraz psucie wizerunku detektywa."
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zawiadomil-ws-Rutkowskiego-Ostra-odpowiedz-to-kapus,wid,14249546,wiadomosc.html
Zadziobią Go kruki wrony!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.