Facebook Google+ Twitter

Rutkowski nadal bryluje w mediach. Co z wyrokami?

Krzysztof Rutkowski, były detektyw, obecnie właściciel firmy detektywistycznej, wrócił do mediów dzięki programowi Uwaga TVN, wyemitowanemu 26 września.

W pierwszej połowie roku sprawa śmierci kilkumiesięcznej Madzi była przez długi czas głównym tematem mediów. Kontrowersyjną rolę w jej wyjaśnieniu odegrał Krzysztof Rutkowski. Mimo że nie posiada uprawnień wykonywania zawodu detektywa (zostały mu one odebrane), w istocie - jak się wydaje - wykonywał czynności zastrzeżone dla tego zawodu.

Tym razem były detektyw ujął poszukiwanego listem gończym Mariusza P., któremu stawia się zarzuty pobicia i usiłowania gwałtu. Podejrzany sam zgłosił się do niego. W obecności kamer TVN odbyła się rozmowa Krzysztofa Rutkowskiego z podejrzanym, który zapewniał, że z zarzutami nie ma nic wspólnego.

Cała sceneria przypominała konferencje prasowe ws. zabitej Madzi. W tle zamaskowani ochroniarze, Rutkowski w ciemnych okularach. Uwagę w materiale przykuwała głównie osoba byłego detektywa, przesłuchującego podejrzanego.

Działalność Rutkowskiego może nasuwać skojarzenia ze sprawą Marcina P., byłego prezesa upadłej spółki Amber Gold. Ten, mimo wyroków i sądowego zakazu piastowania stanowisk w organach spółek, przez długi czas zasiadał w zarządach kilkunastu, w tym w Amber Gold. Podobnie Rutkowski, mimo braku uprawnień detektywistycznych, w istocie prowadzi tego typu działalność. Ciąży na nim wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności za bezprawne zatrzymanie i przetrzymywanie osoby oraz 2,5 roku za udział w grupie przestępczej, tzw. śląskiej mafii paliwowej.

Zastanowienie może budzić fakt, że postanowienia polskich sądów w tak wielu przypadkach są jawnie nierespektowane, a osoby skazane, w błysku fleszów, bez przeszkód dalej prowadzą swą działalność, wyłudzając pieniądze czy wykonując działania para policyjne.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety TVN stoczyło się w ostatnich latach na dno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.