Facebook Google+ Twitter

Rutkowski o poszukiwaniu Madzi: Dla mnie sprawa jest zakończona

Matka Magdy może odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci córki. "Dla mnie sprawa jest zakończona" - powiedział Rutkowski podczas zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej. Detektyw nie omieszkał też skrytykować działań policjantów z komendy wojewódzkiej.

Podczas przesłuchania matka Madzi przyznała się, że dziecko wypadło jej ze śliskiego kocyka i uderzyło głową o próg w mieszkaniu. Wypadek miał spowodować śmierć dziewczynki. Katarzyna przyznała w rozmowie z Krzysztofem Rutkowskim, że zakopała dziecko między drzewami.

Trwają poszukiwania ciała. Niewykluczone, że dziecko było zawinięte w znalezioną kurtkę - mówił detektyw na konferencji prasowej. Dodał, że matka sfingowała napad i przewróciła się sama, doprowadzając do obrażenia własnego ciała.

W dniu przed rozmową z Rutkowskim i badaniem wariograficznym, Katarzyna podobno podjęła próbę ucieczki, w trakcie której miała rozbić głowę Bartka, swojego męża. Detektyw powiedział również, że sprawdziła w internecie, jak oszukać wariograf.

Wiadomo, że do ostatniej chwili zgadzała się na badanie, któremu poddał się także ojciec Madzi, jednak odmówiła, kiedy zobaczyła spisane pytania, wśród których padło: czy zabiłaś swoje dziecko? Wtedy Rutkowski był już pewien, że Katarzyna kłamała. Na konferencji mówił, że co prawda badania wariografem nie są dowodami w sprawie, jednak reakcje je poprzedzające dają śledczym wiele informacji.

Jak podaje TVN24
zespół Rutkowskiego zastosował grę operacyjną wobec Katarzyny, mającą polegać na podstawieniu jej pustego wózka. Wtedy podobno złamała się i przyznała, że dziecko upadło na podłogę.

Detektyw powiedział dziennikarzom, że gdyby policja zajęła się sprawą, otrzymałaby taki sam wynik, jednak znacznie szybciej. Rutkowski "wiedział, że ma do czynienia z profesjonalistami". Na koniec podsumował tę kwestię słowami: "dziewczyna nie była twarda, łatwo było ją rozwalić".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 05.02.2012 19:14

rutkowski swietnie sie reklamuje ale tak kazdy przedsiębiorca czyni ,nadto rutkowski jest skuteczny... a policja swoje robi tylko wolniej bo zachowuje procedury

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.