Facebook Google+ Twitter

Rutkowski pisze listy do byłej żony

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-07 08:14

Przebywający w Areszcie Śledczym w Bytomiu detektyw Krzysztof Rutkowski cieszy się opinią zdyscyplinowanego więźnia. Dba o kondycję fizyczną. Stara się również odzyskać względy byłej żony Anny, którą porzucił kilka lat temu.

Krzysztof i Anna Rutkowscy byli małżeństwem 13 lat. Mają 14-letnią córkę Verę. Rutkowski płaci miesięcznie 2 tys. euro alimentów. (Zdjęcie z 2003 roku.)- Wysłał już dwa prywatne listy. Zapisał się też do więziennej biblioteki. Jego ulubioną lekturą jest poezja miłosna - mówi kpt. Szymon Siedlecki, szef działu penitencjarnego w Areszcie Śledczym w Bytomiu.

Listy Rutkowskiego, zanim zostały wysłane do adresata, trafiły do rąk prokuratora prowadzącego śledztwo przeciwko detektywowi. Podczas przesłuchania Rutkowski dostał od prokuratora zgodę na rozmowę telefoniczną z kimś z bliskich. Choć jeszcze kilka tygodni temu zapewniał wszystkich, że najbardziej kocha swoją nową dziewczynę (wicemiss Chicago), bez wahania skontaktował się z byłą małżonką Anną.

Detektyw został zatrzymany pod koniec lipca pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Do aresztu przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu trafił następnego dnia. Przebywa w jednoosobowej celi.

Zadecydowały o tym m.in. względy bezpieczeństwa. Więźniowie obrzucają bowiem Rutkowskiego obraźliwymi epitetami i grożą mu.

Detektyw codziennie ćwiczy w celi. Robi pompki, przysiady i brzuszki. Wychodzi też na godzinne spacery. Na spacerniaku przebywa sam.

- Rutkowski ma dobry apetyt. Wczoraj na śniadanie była zupa mleczna z ryżem, marmolada, margaryna i chleb. Na obiad zupa neapolitańska, surówka oraz mortadela zapiekana w sosie pomidorowym. Na kolację pasztet domowy. Zjadł wszystko - mówi kpt Szymon Siedlecki.

Ostatnio od dyrektora aresztu Krzysztof Rutkowski otrzymał zgodę na posiadanie telewizora w celi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

sielanka&swawole oraz mortadela zapiekana w sosie pomidorowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.