Facebook Google+ Twitter

Rutkowski ukarany za pranie brudnych pieniędzy

Krzysztof Rutkowski usłyszał w piątek wyrok pozbawienia wolności. Były detektyw jest oskarżony o udział w mafii paliwowej, w której prawdopodobnie prał brudne pieniądze.

Sonda

Czy Rutkowski trafi do więzienia?

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielSąd Okręgowy w Katowicach postanowił, że Krzysztof Rutkowski ma trafić do więzienia na 2,5 roku. Były detektyw oskarżony jest o udział w mafii paliwowej, pranie brudnych pieniędzy, poświadczenie nieprawdy w dokumentach i powoływanie się na wpływy w prokuraturze. Zdaniem śledczych detektyw miał wystawić faktury na 2,5 mln zł za szkolenia i usługi, których nie wykonał. Dzięki temu mafia mogła zalegalizować pieniądze pochodzące z nielegalnej produkcji paliwa - informuje gazeta.pl. Rutkowski będzie również zmuszony do zwrócenia Skarbowi Państwa 2,9 mln, które pochodziły z przestępstwa.

W związku ze śledztwem, w 2006 roku były detektyw został zatrzymany przez ABW na 10 miesięcy. Areszt opuścił w 2007 roku.

W piątek na sali rozpraw zasiadło 20 oskarżonych, wśród nich byli: mecenas Andrzej Dolniak (doradca Andrzeja Leppera) oraz Henryk Musialski (właściciel siemianowickiej firmy paliwowej). Dolniak został skazany na 3 lata, a Musialski na 6,5 roku więzienia, dodatkowo właściciel firmy paliwowej musi oddać skarbowi państwa 495 mln zł.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

K. Rutkowski
 • K. Rutkowski
 • 24.03.2012 22:08

... i chuj mi w dupę!

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 24.03.2012 10:30

Może i komuna była zła,ale paradoksalnie, pojęcie "majątek"miało wówczas znaczenie.Jeżeli jakiś cwaniaczek wyciągną łapę po "dobro wspólne"to dostawał wyrok długoletniego więzienia albo dostawał kulkę w łeb.Dzisiaj,jak przystało na państwo "prawa"i państwo"demokratyczne"zasądza się cwaniaczkom SYMBOLICZNE wyroki i wszyscy udają,że sprawiedliwości stało się zadość.Kogo okradli ci BANDYCI?(nie złodzieje).Nie okradli "pana X"czy "pana Y",bo w takim przypadku każdych z tych panów mógłby dochodzić prywatnie sprawiedliwości i ścigać takich gnojów do ostatniej koszuli.Oni okradli KAŻDEGO obywatela z osobna,bo każdy obywatel zanosi każdą cięzko zarobioną złotówkę do skarbówki w zębach!A niech no obywatel nie rozliczy się z grosika,to prokurator na spółkę z sądem pozbawi obywatela wszystkiego!
Jaki przekaz dla społeczeństwa jest z tego wyroku?Przekaż jest taki,że "wybrańcy"mogą "ciemny naród"okradać,a "karą" za ten proceder jest...przerwanie tego
procederu.I tyle.Co ukradłeś-to ich,bo kto ściągnie kasę,którą ulokowali poza granicami kraju?
W bardziej ucywilizowanym kraju, sytuacja,kiedy państwo jest bezsilne wobec takiego "społecznego bandytyzmu", wywróciłaby państwo do góry nogami,od konstytucji poprzez rząd,aż do woznego w parlamencie!Państwo,które posiada takie prawo,jest zwyczajną parodią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 24.03.2012 10:11

czy kogoś ukarano za zrujnowanie majątku?,za stocznie,huty.Prezes zawinił dozorcę powiesili.W POlsce prawo nie istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
 • 1grajek
 • 23.03.2012 20:03

Ja nie wiem czy pan Rutkowski jest winien , ale dziwnie ten wyrok wygląda . Został wymierzony wyrok 2,5 roku więzienia i 2,9 mln zł ,a z tego wyroku odsiedział 10 m-cy . to to troszeczkę wygląda dziwnie bo przecież wiemy, że o zwolnienie warunkowe osadzony może się starać po odbyciu 1/2 kary zasądzonej więc panu Rutkowskiemu zostało do odsiadki 5 m-cy no to wygląda na to,że sąd zadbał o to żeby panu Rutkowskiemu nie stała się krzywda. A odnośnie kary finansowej to z wypowiedzi pana Rutkowskiego nie będzie problemów "sprzeda się to czy to tu bania tam bania i można zamieszkać na Bali lub na innej wyspie lub w Tajlandii na klapki 5 euro na koszulkę i spodenki 20 euro jedzenie za friko i można żyć "

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danzel
 • Danzel
 • 23.03.2012 19:54

Ale ciapa,i dobrze mu. Najpierw robil szol w TVN z to sprawo z dzieckiem ,wykorzystojac tragedie dziewczynki lapal sie slawo ;P. taki show men to tylko pozer zwykly oszust jak wiekszosc takich typow ,niech posiedzi te 2 lata .( normalny kowalski by dostal z 30 lat no ale to jest pan rutkowski ma wtyki tu i tam jak wspolpracowal z tako smietana ;p dostanie mniej lat niz za napad na spozywczak)piracenie plikow z internetu to ok 5 lat a on za taki wybryk 2 hahahaha lololololololololololol.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
 • Marek
 • 23.03.2012 18:32

Ja przewidywałem mu takie zakończenie jego kariery. Jak zadarł koty z ta demokratyczna policją już było wiadome jak skończy się jego kariera . Krzysiu wyżej............ nie podskoczysz w tym państwie ,zapamiętaj to na całe twoje życie, a teraz w mamrze czeka cię gehenna, za te słowa które wypowiadałeś " bandyto pójdziesz siedzieć".

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
 • obserwator
 • 23.03.2012 18:10

Ale to jest pojebany kraj , byle złodzieja karzą za byle co , a takich jak rutkowski i jemu podobnych i polityków , prezesów co okradają nas na miliony , niema kary , albo mała kara .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia
 • Kasia
 • 23.03.2012 17:34

Rutkowski nie Czempiński, jeden będzie siedzieć, drugi dostanie odszkodowanie. I TO WŁAŚNIE POLSKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN
 • JAN
 • 23.03.2012 17:34

Nie powinien mieć taryfy ulgowej , poprostu powinien siedzieć lata z 20 - lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
obywatel RP7418
 • obywatel RP7418
 • 23.03.2012 17:22

I nie mdlał tym razem....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.