Facebook Google+ Twitter

Rutkowski zamieszany w porwanie Olewnika?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-17 21:22

Ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika, Włodzimierz, podejrzewa detektywa Krzysztofa Rutkowskiego o współpracę z porywaczami syna - ujawnia tygodnik "Wprost" w wydaniu internetowym. Oskarżenia pod adresem Rutkowskiego - także o wyłudzenie od nich znacznej sumy pieniędzy - rodzina Olewników wysuwała już w kwietniu.

„Wprost" dotarł do informacji wskazujących, że także w wypadku innych głośnych porwań Krzysztof Rutkowski mógł pomagać gangsterom.

Dowodami obciążającymi Rutkowskiego są zeznania skruszonego gangstera, a także materiały operacyjne Centralnego Biura Śledczego. Zdaniem informatorów tygodnika, śledczy nie wykluczają w najbliższym czasie postawienia Rutkowskiemu zarzutów. Najpoważniejszy dowód obciążający Rutkowskiego jest w aktach sprawy porwania Mariusza M., dokonanego wiosną 2004 roku. Mężczyzna w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął w Piasecznie. Kilka dni później z jego rodzicami skontaktował się porywacz, który za uwolnienie Mariusza M.
zażądał miliona złotych. Aby udowodnić, że przetrzymuje uprowadzonego, przesłał rodzinie obcięty palec ofiary. Równocześnie rodzina Mariusza M. wynajęła detektywa Rutkowskiego.Otrzymał od rodziców kilkadziesiąt tysięcy złotych zaliczki. Jego działania nic jednak nie dały. Jak pisze "Wprost", dwa lata poźniej przestępca z gangu mokotowskiego zdradził, Rutkowskiego, że potajemnie spotykał się z porywaczami Mariusza M.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.