Facebook Google+ Twitter

Rutkowski złamał prawo? Sprawdzi to prokuratura

Czy Krzysztof Rutkowski złamał prawo w trakcie poszukiwań półrocznej Magdy z Sosnowca? Sprawę zbada prokuratura.

Prokurator Marta Zawada Dybek / Fot. PAP/Andrzej GrygielProkuratura Okręgowa w Katowicach oprócz postępowania w sprawie śmierci dziecka, podjęła decyzję o odrębnym postępowaniu wobec Krzysztofa Rutkowskiego, który odegrał kluczową rolę w odnalezieniu dziewczynki. Sprawa zostanie przekazana do innej prokuratury, by zachować obiektywizm.

"Prokuratura rozważy złamanie prawa w zakresie prowadzenia usług detektywistycznych bez koncesji i bezprawne wpływanie na świadka" - powiedziała prok. Zawada-Dybek podczas konferencji prasowej. Czy śledztwo zostanie wszczęte? "Trudno powiedzieć. Takie materiały są przygotowywane" - dodała.

Przypomnijmy, że Krzysztof Rutkowski skłonił matkę półrocznej Magdy, by przyznała się do zabicia dziewczynki i ukrycia zwłok. Dodajmy, że zrobił to w świetle jupiterów, a sprawa stała się medialnym show.

Tępy uraz tyłogłowia, to wstępna przyczyna śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca, której sekcję zwłok wykonano w poniedziałek 6 lutego. Prokurator zlecił kolejne badania tkanek.

Co z zarzutami dla aresztowanej na 2 miesiące matki? "Wstępne wyniki nie dają zarzutu matce. Nie wykluczone, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, jak podawała matka" - powiedziała Zawada-Dybek.

Ojciec dziecka ma status świadka, był przesłuchiwany kilkakrotnie. Jak zauważyli dziennikarze, nie można się z nim w żaden sposób skontaktować.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Nie jestem jego fanką ( ten sposób bycia, ten kwadratowy łeb, itd) ale facet zrobił kawał dobrej roboty. Jestem pewna, że do dziś nasza wspaniała policja szukałaby tego biednego dzieciątka. Taka śliczna dziewczynka, żal, żal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koledzy detektywi, czytaj dalej konkurencja Rutkowskiego, mają do niego pretensje, że działał przeciwko swojemu zleceniodawcy, co jest na tyle dużym uchybieniem, że odbiera się za coś takiego licencję. W tym przypadku odbiór licencji nie wchodzi w grę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego niby tytuł miał naruszać prawo? Został podany w formie pytania...

Zresztą większość tu zgromadzonych nie uważa, jak sądzę, pana Rutkowskiego za przestępcę, a wręcz przeciwnie: Rutkowski rzeczywiście wykazuje się w swoim działaniu skuteczniejszy niż polskie organy ścigania. Cóż, jaki kraj, taka policja.

Panie Grzegorzu, detektyw Rutkowski nie może nikomu postawić zarzutów, a jedynie mógł udostępnić materiały, jakie zgromadził, do biura śledczego. Tak zrobił. Czy to moralne? Proszę sobie wyobrazić - to tak nawiązując do poprzednich postów wytykających detektywa - sytuację, gdy podejrzany wypiera się wszystkiego, a policja łyka to jak ciepłe bułeczki... Detektyw nie dał się nakarmić tymi bułeczkami. Co by było, gdyby policja wierzyła na słowo, nawiasem mówiąc bardzo przekonywujące?

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 07.02.2012 10:25

i bardzo dobrze! - kluczową rolę to on odegrał w mass-mediach

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 07.02.2012 09:33

Rutkowski jest "winny" bo okazał się lepszy od lebieg w mundurach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 07.02.2012 08:32

Cóż za dziwna moda nastała wśród "dziennikarzy" na zadawanie pytań w swoich artykułach. PYTAĆ dziennikarz powinien u źródła po czym rzetelnie i obiektywnie relacjonować wydarzenia a nie pisać byle napisać a w dodatku zadawać pytania czytelnikowi. Gdzie tu sztuka dziennikarska? gdzie profesjonalizm? gdzie tu dziennikarz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Kacper Konarzewski - ale tam gdzie się ją stosuje nie pokazuje się w telewizji video z przesłuchania, nie przechwala tym jaki to ktoś jest twardy że hoho i nie robi wszystkiego co napisałem wyżej. O ile ewentualnie rozumiałbym pokazanie fragmentu przesłuchania osoby do do winy której nie ma wątpliwości, to pokazywanie kogoś komu nikt nie postawił żadnych zarzutów jest po prostu nieetyczne i obrzydliwe. Niby czemu taka prezentacja ma służyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Palipies
  • Palipies
  • 06.02.2012 23:49

Powstaje Inicjatywa Społeczna mająca na celu położyć kres biurokracji, korupcji i układów. Chcemy byscie razem z nami stworzyli nową siłę w kraju. Rząd dla ludzi, nie ludzie dla rządu. Bez znanych nazwisk z wykształconymi ludźmi. Bez tych co siedzą w rządach od lat 80tych. Pomóżcie nam i sobie stworzyć lepsze jutro. www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ba, Marku, nie tylko w Stanach Zjednoczonych takie "spięcia".

@Grzegorz Wink: Proszę zwrócić uwagę, że nie tylko w Polsce stosuje się surową wymianę zdań w celu wydobycia zeznań. Nie oglądał Pan "Prawdziwych psów"? Może to i pod telewizję dokument zrobiony, ale wiele w tym prawdy. Co by było, gdyby nikt nie zechciał porozmawiac z matką dziecka? Policja dała się zwodzic za nos, zapewne nie raz by tak jeszcze było, a, jak wspomniał jeden z przedmówców, MY, czyli również Pan, Panie Grzegorzu, płaci podatki by policja prowadziła śledztwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na linii policja-detektywi wszędzie są napięcia i nigdy nie da się tego ustawić inaczej. Są nawet tarcia między jedną organizacją mundurowych a inną. Tak jest w USA, u nas i w wielu innych krajach. Wszędzie główną przyczyną niesnasek są ambicje poszczególnych funkcjonariuszy oraz zła koordynacja między tymi służbami, ale to jest mniej istotne. Ambicje ludzi biorących w tych relacjach międzyludzkich potrafią rozwalić bardzo dużo. Niczego innego i w tym przypadku spodziewać się nie możemy. Będą nękać Rutkowskiego jeszcze długo.

Ryszard Kalisz, jakkolwiek go postrzegać, powiedział dzisiaj w TOK FM, że Rutkowskiemu nawet bez licencji nie można w tym przypadku nic poważnego zarzucić. Myślę sobie, że tutaj miał akurat rację. Kalisz nie pała miłością do Rutkowskiego.
Ktokolwiek mówi inaczej, to mija się z prawdą, albo chce wywoływać nieuzasadnioną atmosferę niepewności, strachu i diabli wiedzą w jakim jeszcze innym celu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.