Facebook Google+ Twitter

Ryanair chce wprowadzić w samolotach miejsca stojące

Właściciel linii Ryanair chce wprowadzić stojące miejsca w samolocie. Zamierza w ten sposób zwiększyć licbę pasażerów o połowę, a przez to - zredukować koszt przelotu.

Michael O'Leary - szef Ryanaira. / Fot. EPA/FRANK RUMPENHORSTMichael O'Leary - szef Ryanaira, kolejny raz zaskakuje swoich klientów. Okazuje się, że jest to całkiem realny pomysł, gdyż podobnego działania podjęły się już jakiś czas wcześniej chińskie linie lotnicze. Pasażerowie staliby obok czegoś co nazwano "stołkami barowymi", a pasy bezpieczeństwa zakładane byłyby wokół bioder. O'Leary oszacował, że dzięki temu do samolotu zmieści się 50 proc. więcej pasażerów. Co więcej, usuwając dwie z trzech toalet, można wstawić sześć dodatkowych miejsc siedzących.

Jeśli rozmowy Ryanaira z Boeingiem dojdą do skutku i irlandzki urząd lotniczy wyda zgodę na realizację pomysłu - już niedługo będziemy mogli latać taniej, lecz stojąc. Warto jednak pamiętać, że Irlandczyk jest znany ze swoich ekstrawaganckich pomysłów. Niedawno reklamował swe linie, oferując darmowe łóżka i wyuzdane kobiety, gotowe spełniać zachcianki pasażerów klasy biznes. Owa oferta okazała się być jedynie żartem.

Źródła: Onet.pl
"The Sun"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pasazerowie mogliby rowniez siedziec "po turecku", jeden tuz obok drugiego, przypięci rzepami do podłogi.Przejscia nie sa potrzebne.Druga grupa wisiałaby w uprzęży pod sufitem (pomysł Ewy)
:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

*Michale, no faktycznie, w PKP bywa gorzej, tym bardziej na długich trasach z miejscówkami - wtedy jest prawdziwa katorga.
*Joanno, dziękuję za 5 i informację co do błędu ;)

*Ewo, to już chyba byłaby przesada ;) Taki pomysł na pewno by nie przeszedł. A co do ogólnej opinii linii, to muszę powiedzieć, że Ryanair jest jedyną linią jaką latam po Europie, także szczerze polecam.
Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pomysł. Trzeba podpowiedzieć temu ekscentrykowi, że można dodatkowo zawiesić pod sufitem samolotów hamaki i za lot na leżąco pobierać dodatkowe opłaty. Lepsze to, niż pomysł "na stojaka". Luki na podręczne bagaże można przecież usunąć i po problemie. Jakie to szczęście, że nie latam samolotami tej linii, bo nie latam samolotami żadnej linii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeśli pomysł jest żartem, to muszę przyznać, że niezwykle udanym ;-)
tekst na 5, jedyna uwaga:
"Owa oferta okazała się być jedynie żartem" - okazała się jedynie żartem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, ludzie stoją w PKP na linii Katowice-Kołobrzeg i to nieraz w "bydlęcych" warunkach (klimatyzacji to tam raczej nie uświadczysz) to 2 godzinki w samolocie nikomu nie poszkodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za komentarz. Pozwolę sobie na dyskusję. Akurat Pan O'Leary jest na tyle ekscentryczną osobą, że jego pomysły, nie zawsze muszą być do końca przemyślane. Kilka razy udało już mu się zrobić nas w konia. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, to faktycznie tu jest problem, tym bardziej, że w obecnych samolotach Ryanair, od początku do końca nad głowami są luki na bagaże podręczne, tak więc w nowej konstrukcji, by pasażer mógł swobodnie stać, trzeba by usunąć część luku w miejscach, gdzie owe miejsca stojące miałyby powstać. No i dodatkowo kwestia ciężaru samolotu - na pewno nie latają na 'styk', tak więc jeśli Boeing pójdzie na to, to na pewno uwzględnią to w swoich projektach i wszystko będzie się zgadzać.

Jednakże Ryanair póki co, ma tak tanie oferty cenowe, że dla tych 20% od kwoty biletu nie stałbym dwóch godzin. ;)

Pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mysle, że jest jakas granica zdrowego rozsądku, a przede wszystkim - bezpieczenstwa pasazerów.Trzeba pamietać, że każdy samolot ma określony udźwig, a więc więcej pasażerów=mniej bagażu.
Przeciez można wprowdzic równiez miejsca kontenerowe-w specjalnych ogrzewanych kontenerach bagażowych oraz -zamiast miejsc siedzacych na pokladzie-wyłacznie miejsca leżace -tak zwany "pokot"(prostopadle do okien).
Wowczas ilość miejsc mogłaby sie nawet potroić.Muszę przedstawić ten pomysł O'Leary ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.