Facebook Google+ Twitter

Ryanair może być jeszcze tańszy. Jak ominąć prowizje?

Tanie linie lotnicze sprawiły, iż podróżowanie stało się jeszcze łatwiejsze. A wyobrażasz sobie, że może być jeszcze tańsze? Jak ominąć prowizję od płatności kartą w liniach Ryanair?

Widok z pokładu Ryanair-a / Fot. Tomasz LabusPoczątki istnienia

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, które obecnie posiadają pozycję dominującą na rynku pośród
tanich przewoźników lotniczych. W Europie firma znana jest dopiero od kilku lat, choć została założona już w 1985 roku przez Tony'ego Ryana i jego dzieci. Na początku obsługiwała tylko połączenia między Irlandią a Wielką Brytanią. Dynamiczny rozwój firmy i wzrost zainteresowania podróżami lotniczymi sprawił, iż obecnie Ryanair przewozi rocznie około 55 mln pasażerów na 367 trasach. Dane te ciągle się zmieniają, a rozwój firmy powoduje uruchamianie coraz większej liczby połączeń.

Ryanair – sposób na tanie podróżowanie

Nie ma obecnie tańszego, szybszego i bezpieczniejszego środka lokomocji niż samolot. Zakup tanich biletów wymaga odrobinę cierpliwości, czasu i dobrych chęci. Ryanair zdominował rynek, stając się najlepszym "przyjacielem studentów" i posiadając najatrakcyjniejszą ofertę. Umożliwił dotarcie niemal do każdego zakątka Europy za nieduże pieniądze. A wyobrażacie sobie, że może być jeszcze taniej? Każdy z nas szuka oszczędności, a to wcale nie jest trudne. Pamiętajmy, iż tanie linie lotnicze zawsze będą szukały dodatkowych sposobów na zarobek, który zrekompensuje częściowo ceny biletów. Możemy to jednak szybko i bezproblemowo ominąć.

Jak ominąć dodatkową prowizję?

Ceny biletu, zależnie od czasu podróży, miejsca odlotu i przylotu czy nawet dnia tygodnia są bardzo zróżnicowane. Jedna rzecz natomiast nigdy się nie zmienia - jest to prowizja od każdego zakupionego biletu, często będąca jego równowartością. Wynosi ona 5 euro i teoretycznie jest dodatkową opłatą, naliczaną za płatność kartą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czepialski
  • Czepialski
  • 09.02.2011 22:59

Tak na szybko - nie każda karta ma ważność dwa lata.
Zależy od szczęścia, może Ci się trafić taka na 1 rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.