Facebook Google+ Twitter

Ryanair nie poleci do Bydgoszczy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-18 20:10

Jeśli Ryanair do świąt nie dostanie pieniędzy, zawiesi wszystkie połączenia z Bydgoszczą - grozi przewoźnik.

Boeing 737-200 linii Ryanair / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ryanair.arp.750pix.jpg&filetimestamp=20050410101721 Ryanair od kilku tygodni domaga się zaległych ok. 300 tys. euro tzw. opłat marketingowych, za reklamę Bydgoszczy na stronach internetowych przewoźnika. Miasto, niemal od pół roku zalega z płatnościami uważając, że skoro większość pasażerów to mieszkańcy całego województwa, a nie tylko Bydgoszczy, partycypować w kosztach powinni także marszałek województwa i austriaccy udziałowcy lotniska.

Irlandczycy dotąd rekompensowali sobie straty nie uiszczając bydgoskiemu portowi opłat lotniskowych, ale ich cierpliwość się skończyła. Zagrozili, że w przypadku braku reakcji ze strony Bydgoszczy - w trybie natychmiastowym zawieszone zostaną wszystkie połączenia z tym miastem. Jeszcze w okolicach świąt.

Jeśli przewoźnik nie dojdzie z Bydgoszczą do porozumienia, za kilka dni ogłosi w całej Europie swoją decyzję. Prezydent Bydgoszczy nie zamierza ulec presji i samemu płacić Ryanair’owi „haraczu” wskazując na prezesa lotniska, Austriaków i marszałka województwa, jako winnych zaistniałej sytuacji. Ci z kolei winę widzą po każdej, tylko nie swojej stronie. Tak czy inaczej nikt do płacenia się nie kwapi. Jeśli nie dojdzie do porozumienia i Ryanair spełni swoje groźby, tysiące pasażerów może nie przylecieć do kraju na święta Bożego Narodzenia i sylwestra.

Gdy prezydent Bydgoszczy uparcie broni swoich racji, marszałek województwa postanawia ratować sytuację i obiecuje szybkie spotkanie z włodarzem miasta, by wspólnie znaleźć potrzebne pieniądze.

Autor: Stanisław Gazda
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie bydgoszcz.naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.