Facebook Google+ Twitter

Ryanair podpisał umowę z Chińczykami na dostawę samolotów

Największy tani przewoźnik lotniczy w Europie podpisał umowę z chińskim producentem samolotów Comac. W planach ma stworzenie maszyny, która byłaby konkurencją dla Boeinga 737 i Airbusa A 320, którzy obecnie są liderami na rynku.

Ryanair to największy w Europie tani przewoźnik lotniczy, założony w 1985 r / Fot. Arpingstone, Domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ryanair.b737-200.ei-cnv.bristol.arp.jpg&filetimestamp=20050817162702 Rok temu irlandzki przewoźnik zerwał prowadzone rozmowy z Boeingiem na temat dostaw nowych samolotów. Zaznaczył, że będzie współpracował z innym producentem.

Ryanair wstępnie wybrał Commercial Aircraft Corporation of China - Comac. Jak podaje TVN24.pl razem z chińskim producentem przewoźnik ma skonstruować samolot, który ma stanowić konkurencję dla dwóch potężnych graczy na rynku przewozów pasażerskich - Boeinga i Airbusa i ich najbardziej popularnych samolotów. Maszyna ma zabrać na pokład 200 pasażerów. To o 11 miejsc więcej niż w popularnym Boeingu 737. Pozwali to zwiększyć zyski z lotu o 470 euro.

Eksperci rynku lotniczego twierdzą, że podpisana umowa ma na celu wywrzeć presję na Boeingu, przed ewentualnym powrotem do negocjacji z tym producentem. Warto zaznaczyć, że podpisane porozumienie nie zobowiązuje przewoźników do zakupu samolotów od chińskiego producenta

Ryanair to największy w Europie tani przewoźnik lotniczy, założony w 1985 r. Obecnie dysponuje 272. samolotami.

Czytaj także: Ryanair może byćtańszy - jak ominąć prowizję?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kolejni naiwni chcą się przewieźć na kontrakcie z Chińczykami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.