Facebook Google+ Twitter

Rybacy palili dorsze pod oknami unijnych urzędników w Warszawie

Dzisiaj w samo południe, w Warszawie, polscy rybacy protestowali przeciwko proponowanemu przez Komisję Europejską obniżeniu kwot połowowych dorsza, o jedną czwartą, na terenie polskiego Bałtyku.

Jeden z rybaków prezentuje głowe dorsza. / Fot. Łukasz ZawadzkiOkoło dwieście osób, z flagami "Sierpień 80", zebrało się na rogu ulic Świętokrzystkiej i Pięknej. Byli to
rybacy niezgadzający się z decyzjami podjętymi przez Unię Europejską. Według Brukseli kwota połowowa dorsza na Bałtyku wschodnim jest za duża. Rybacy uważają to za kłamstwo, bo jak twierdzą - Szwedzi i Duńczycy mają przyznane o wiele większe normy połowu dorsza.

Rybacy zwrócili uwagę, że floty skandynawskie wpływają na wody terytorialne Polski i łowią w naszym obszarze. Protestujący dodali, że nasz dorsz nie jest "zarobaczony" tak jak ryby z innych rejonów Bałtyku.


Palące się głowy dorszy. / Fot. Łukasz ZawadzkiGłównym punktem protestu było wyrzucenie kilku worków z głowami dorszy, które później zostały spalone przed wejściem do siedziby przedstawicielstwa UE. Po około godzinie akcja protestacyjna została zakończona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.