Facebook Google+ Twitter

Rybacy z Ustki żądają dymisji wicemistra rolnictwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-30 13:05

Rybacy z Ustki żądają dymisji wicemistra rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierza Plocke. Zapowiadają też demonstracje w Warszawie oraz blokady portów.

Zdaniem armatorów, wiceminister obiecywał im, że od 1-go października znowu będą mogli łowić dorsze. Tymczasem zakaz połowu tych ryb jutro Komisja Europejska przedłuży do końca roku.

Rybacy mówią, że zgodzili się na wprowadzenie wcześnieszego zakazu już w czerwcu tego roku, bo wicemister rolnictwa i rozwoju wsi Kazimierz Plocke obiecywał im, że jesienią wrócą na łowiska. Ich zdaniem, bez połowu dorsza do końca roku większość z nich zbankrutuje.

Reporterowi Radia Gdańsk nie udało się skontaktować z wicemistrem rolnictwa i rozwoju wsi. Nie odbiera telefonu. Biuro prasowe resortu na razie nie komentuje zaostrzenia przepisów dla polskich rybaków przez Komisję Europejską.

Rybacy zapowiadają, że w ciągu kilku dni podejmą decyzję w sprawie akcji protestacyjnej. Nie wykluczają blokady portów, a także manifestacji w Warszawie.

Komisja Europejska przedłuży zakaz połowu dorszy do końca roku, bo zdaniem unijnych urzędników, nasi armatorzy odłowili już tegoroczny limit. Polscy rybacy nie mogą łowić dorszy od 20-go czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.