Facebook Google+ Twitter

Rybnik celebruje konstytucję 3 Maja

W Rybniku zgodnie z tradycją 3 Maja odbędą się okolicznościowe uroczystości z okazji uchwalenia konstytucji. W planach wydarzeń jest m.in msza święta oraz uroczysty apel.

 / Fot. rybnik.com.plW Rybniku zgodnie z tradycją 3 Maja odbędą się okolicznościowe uroczystości z okazji uchwalenia konstytucji.
Jak co roku obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny. Msza święta będzie miała swój początek o godzinie 10:30 w bazylice św. Antoniego, w nabożeństwie będą uczestniczyli muzycy m.in Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik” oraz Joanna Spandel - sopran.

Po nabożeństwie planowane jest złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II który znajduje się bezpośrednio przed bazyliką.
Następnie uroczysty orszak przemaszeruje na rynek, gdzie uczestnicy wysłuchają hymnu państwowego, zostaną wciągnięte flagi na maszt a uczestnicy złożą kwiaty pod pamiątkowymi tablicami. Na sam koniec prezydent miasta Piotr Kuczera wystąpi w okolicznościowej przemowie.

Urząd miasta Rybnika w swoich ogłoszeniach zachęca Wszystkich rybniczan do wywieszenia flagi państwowej już dzień wcześniej, w swym miejscu zamieszkania, jest wtedy obchodzony dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rybnik


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.