Facebook Google+ Twitter

Rybnik, Katowice, Kraków - wiele polskich miast spowiła gęsta chmura smogu (wideo)

Rybnik, Katowice, Kraków - wiele polskich miast spowiła gęsta chmura smogu. Wysokie stężenie pyłów zawieszonych skłoniło urzędników do udostępnienia za darmo komunikacji miejskiej. W Rybniku odwołano zajęcia szkolne.

 / Fot. TVN24/x-newsZ powodu wysokiego stężenia pyłów w poniedziałek (09.01) w stolicy można było bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Podobne decyzje podjęły także m.in. władze Krakowa, Kielc i Rybnika, gdzie dodatkowo prezydent miasta w trosce o dzieci i młodzież odwołał lekcje we wszystkich szkołach. - Dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w tych dniach, będą mogły przyjść do szkoły na zajęcia dydaktyczno-wychowawcze - poinformowała Agnieszka Skupień z urzędu miasta w Rybniku.

Smog jest groźny przede wszystkim dla dzieci i seniorów, szczególnie tych z problemami układu oddechowego. Zdaniem ekspertów, za fatalną jakość powietrza odpowiada niska temperatura, brak wiatru i przede wszystkim to, czym palimy w naszych domach. - Gumy czy butelki z tworzywa sztucznego powodują powstanie substancji smolistych, które zalepiają nasze przewody kominowe, co w konsekwencji może doprowadzić do zapalenia się sadz w kominie - ostrzegał st. kap. Sebastian Woźniak z państwowej straży pożarnej w Małopolsce.

Na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w całej Unii Europejskiej znajdują się aż 33 polskie miasta.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.