Facebook Google+ Twitter

Rybnik. Niebezpieczny pijany kierowca

Wczoraj przed północą w Rybniku-Boguszowicach pijany kierowca usiłował potrącić policjanta, który zatrzymał go do kontroli drogowej.

– Policja chciała zatrzymać samochód do rutynowej kontroli. W tej okolicy dochodzi do wielu kradzieży samochodów i części samochodowych – mówi gazecie internetowej Wiadomości24.pl nadkom. Aleksandra Nowara z Komendy Rejonowej w Rybniku.

Sprawcą zdarzenia był dobrze znany policji 33-letni mieszkaniec Żor. Po krótkim pościgu i zatrzymaniu na terenie Gimnazjum nr 5 (ul. Żurawia) kierowca ruszył z impetem i usiłował potrącić zbliżającego się do samochodu funkcjonariusza. Ten zdążył jednak odskoczyć i nic mu się nie stało. Kierowca najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu (po zdarzeniu została mu pobrana krew do badania, wyniki nie są jeszcze znane).

Pirat drogowy trafił do aresztu, ale nie będzie sądzony w trybie 24-godzinnym. – Nie zdecydował się na badanie alkomatem, będzie zatem sądzony w trybie normalnym – mówi Nowara. – Do zdarzeń, gdzie policjant jest obiektem podobnego ataku, nie dochodzi często w naszym regionie - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.