Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15479 miejsce

Rycerski Piknik

Już 15 maja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare zostanie przejęty przez zacne rycerstwo i piękne białogłowy. Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii oraz miłośników przygody do wspólnej i niezapomnianej podróży w czasie.

Rycerski Piknik 15.05.2016 / Fot. Fundacja Kompleks ZamkowyWici zostały już rozesłane! W dniu 15 maja do Kompleksu Zamkowego przybędzie kwiat polskiego rycerstwa, reprezentowanego przez Bractwo Rycerskie Zamku Będzin. Wraz z nimi przeniesiemy się do czasów, gdy po jego krużgankach przechadzały się białogłowy, a zacni rycerze uczestniczyli w zmaganiach turniejowych.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, przygody i dobrej zabawy na Rycerski Piknik - imprezę plenerową, która już na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu. Odbędzie się ona w Kompleksie Zamkowym Tarnowice Stare, miejscu o niezwykłych walorach historycznych i architektonicznych. Kompleks Zamkowy leży niedaleko centrum Tarnowskich Gór, w samym sercu Starych Tarnowic, w miejscu umiłowanym przez osoby ceniące sobie spokój i zieleń. Połączenie wyjątkowego klimatu okolicy - przepięknych krajobrazów, zabytkowych wnętrz Zamku Tarnowice Stare sprawia z rekonstrukcją historyczną sprawi, że chwile spędzone tutaj na długo zapiszą się w pamięci. Czy istnieje lepsze miejsce do poznania realiów życia w odległej epoce, niż teren Kompleksu Zamkowego? Tylko u tutaj piękno architektonicznych zabytków połączy się z energią i pasją rekonstruktorów średniowiecza. Pod zamkiem rozbrzmiewać będzie szczę przygotowywanych zbroi, nawoływanie do walki, świst strzał wypuszczanych przez łuczników, oraz szepty dam, o których względy będą toczone zacięte boje.

Zatem zapraszamy serdecznie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wstęp wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.