Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25082 miejsce

Rycerze Grobu Bożego w Sosnowcu. Zobacz zdjęcia

W Sosnowieckiej Bazylice Katedralnej z okazji Inwestytury trzynastu nowych członków Zakonu spotkali się Rycerze Grobu Bożego. Wcześniej od godz. 10 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu odbyło się spotkanie ze Zwierzchnictwem Zakonu.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Michał Kusiak
Fot. Michał Kusiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

3 zdjęcie bardzo dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet gdy się niewiele wie o zakonie owym, galeria zdjęć jest bardzo wymowna.
Autor wychwycił charakterystyczne elementy, nieodparcie nasuwające mi skojarzenia z przestrogami Jezusa, np.:
Łk 20:46-47 (BW) "Strzeżcie się uczonych w Piśmie, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na placach i pierwsze krzesła w synagogach, i przednie miejsca na ucztach, a pożerają domy wdów i dla pozoru długie modły odprawiają. Ci surowszy otrzymają wyrok." (> http://biblia.apologetyka.com/read/?numbered=1&strongs=0&format=0&q=%C5%81k+20%3A46-47&bible=bg&bible=bw&bible=ns&showrefs=0&polish=1&footnotes=0 ).
Mat 23:1-12 (BW) "Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy: Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią. Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć. A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich. Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach, i pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi. Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus. Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym, a kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony." (> http://biblia.apologetyka.com/read/?numbered=1&strongs=0&format=0&q=Mat+23%3A1-12&bible=bg&bible=bw&bible=ns&showrefs=0&polish=1&footnotes=0 ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może szykuje się nowa krucjata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może coś więcej o tym zakonie, czy to elitarny klub dla wybrańców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.