Facebook Google+ Twitter

Rycerze we wrocławskim Arsenale - fotorelacja

W sobotę 4 czerwca, w Arsenale Miejskim we Wrocławiu odbył się Turniej Rycerski. Około pięćdziesięciu średniowiecznych wojowników walczyło o zwycięstwo. Pogoda dopisała, emocje rycerzy i widowni również.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W piękne sobotnie popołudnie do wrocławskiego Arsenału zawitali Rycerze. Szykował się prawdziwy turniej. Fot. Emi Soboń
W piękne sobotnie popołudnie do wrocławskiego Arsenału zawitali Rycerze. Szykował się prawdziwy turniej. Fot. Emi Soboń

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Fotorelacja mi się podoba, uważam że ze względów etycznych, edukacyjnych i krzewienia tradycji oraz sprawności fizycznej bractwa rycerskie powinny być dotowane przez państwo.

Bartłomiej Kowalewski - gdzie Pan widzi kilkudziesięciokilogramową zbroję? Ekwipunek który widać na zdjęciach waży tyle co ekwipunek współczesnego żołnierza, to kolczugi i przeszywanice a nie zbroje płytowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emi, ciekawi mnie, o której się zaczęły zawody, które relacjonujesz. Niestety na zapowiedzianą na plakatach godzinę 12 stawili się fani, rodzice z dziećmi i ja - nie mniej od nich rozczarowana brakiem rycerzy fotoreporterka :( W tak ciężkich zbrojach pewnie ugrzęźli w miękkim asfalcie wrocławskich ulic...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odtwórcy wykazali się wielkim hartem ducha i siłą fizyczną. W 30 stopniowym upale z ważącą kilkadziesiąt kilogramów zbroją samo poruszanie jest już wyczynem a co dopiero potyczki z przeciwnikiem.

sława

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.