Facebook Google+ Twitter

Rycerzyki ruszają w Polskę

We wrześniu 2015 wydały entuzjastycznie przyjętą przez krytykę debiutancką płytę zatytułowaną "Rycerzyki". Słuszność pokładanych w nich nadziei potwierdzą osobiście podczas swojej pierwszej ogólnopolskiej trasy koncertowej.

 / Fot. Agnieszka GrzegorczykSą "jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu” - pisał Piotr Metz z radiowej Trójki. Jacek Marczuk w Gazecie Magnetofonowej określił ich muzykę jako "istną feerię muzycznych barw, a przy okazji doskonałą zabawę i relaks w towarzystwie popu naprawdę wysokiej próby". Czy, jak wieścił katowicki OFF Festival, który gościł zespół w 2015 roku, Rycerzyki nagrały debiut roku? Warto przekonać się na własne uszy.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu od spotkania Gosi i Karola, którzy z wykorzystaniem gitary, werbla i niezawodnych komunijnych klawiszy zainicjowali działalność projektu. Potem dołączyli do nich Maciek, Olek, Michał i Agnieszka. Za sprawą pierwszych piosenkowych prób w postaci „Mating Season” i „Rimemby” krakowski sekstet zwrócił na siebie uwagę muzycznej krytyki. Ta nie spuszczała z nich wzroku śledząc kolejne poczynania uwieńczone wydaniem płyty „Rycerzyki”. Zespół wypłynął na szerokie wody polskiej alternatywy. W życzliwej recenzji Bartek Chaciński napisał, że grają „muzykę z elementami rocka i syntezatorowego popu, i jeszcze easy listening, bo słychać tutaj i ciepłe, lekkie piosenki z lat 60". Inni przywołali dokonania Fleetwood Mac, Stereolab czy Kate Bush. Na liście skojarzeń znaleźli się też polscy wykonawcy: Pustki, Kobiety, Mikromusic czy Gaba Kulka.

Rycerzyków rzadko opuszcza krakowski splin. Jak to bywa jednak w baśniach, nic nie jest takie jak się wydaje. Na koncertach zrzucają z siebie szaty ponuraków. Grając na żywo swoją baśniową muzykę, dają publiczności dużo przyjemności, sobie też sprawiając przy tym nie lada uciechę. Doświadczyć tego na własnej skórze można podczas ich trasy:

19.02 – Żarty Żartami, Łódź (+ Lili Liliana)
20.02 – Klub Żak, Gdańsk
21.02 – Chmury, Warszawa (+ Totemy)
06.03 – Klub Żaczek, Kraków (+ Pustki)
07.04 – Meskalina, Poznań
08.04 – Jazz Burger Cafe, Koszalin


Zespół wystąpi w składzie: Gosia Zielińska (wokal), Karol Jadach (gitara), Maciek Pitala (gitara), Michał Mierzwa (klawisze), Aleksander Margasiński (bas, klawisze), Tomek Starek (perkusja).
 / Fot. Ola Graczyk
Muzyce Rycerzyków towarzyszyć będą przygotowane specjalnie na tegoroczną trasę koncertową wizualizacje Agnieszki Grzegorczyk.

Szczegóły trasy i nowe daty koncertów można śledzić na profilu facebookowym zespołu.
Posłuchaj płyty "Rycerzyki"!

Patroni medialni trasy koncertowej Rycerzyków: TVP Kultura, Uwolnij Muzykę, Music is, Screenagers, Zwykłe Życie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.