Facebook Google+ Twitter

Rydułtowy: Ratownicy wydobyli ciało górnika

Dzisiaj (27 marca) rano ekipy ratownicze dotarły do zaginionego górnika w kopalni Rydułtowy-Anna. Mężczyzna nie żył. Ciało górnika wywieziono na powierzchnię.

 / Fot. Andrzej Grygiel/PAPOd momentu, kiedy wczoraj odnaleziono zaginionego górnika zastępy ratownicze przez blisko 21 godzin przebijały przejście, żeby jak najszybciej dotrzeć do kolegi. Chociaż od wczoraj wiedzieli, że górnik nie daje żadnych oznak życia wszyscy mieli nadzieję, że 40-letni elektromonter nie zginął.

Ratownicy pracowali bez przerwy, co pół godziny zmieniając się w rumowisku. Dzisiaj, o godz.5.50 dotarli do zasypanego. Niestety górnik nie żył. Zgon potwierdził obecny na dole lekarz ratownik. Po przekazaniu na powierzchnię informacji, że odnaleziony nie żyje, Marcin Maciejczyk - dyrektor ds. pracy KWK Rydułtowy-Anna osobiście pojechał o tym fakcie powiadomić rodziców 40-latka.

Ratownicy wywieźli ciało górnika na powierzchnię. Trwająca prawie trzy doby akcja ratunkowa w kopalni Rydułtowy-Anna została zakończona. Teraz ratownicy wrócą do miejsca zawału, by je zabezpieczyć. Kiedy je opuszczą, na dół zjadą eksperci z urzędu górniczego prowadzący śledztwo w sprawie wypadku.

Zmarły górnik pracował jako elektryk dołowy. Był doświadczonym pracownikiem z 19-letnim stażem pracy w kopalni. Był kawalerem. Jest trzecią w tym roku śmiertelną ofiarą wypadków w kopalniach węgla kamiennego w Polsce i ósmą w całym polskim górnictwie (w 2009 roku w polskim górnictwie zginęło 38 osób, z czego 36 w kopalniach węgla kamiennego).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nacisnąłem 5 gwiazdkę zatem nic nie rozumiem Szanowny Panie Redaktorze.5dla mnie to ocena bardzo dobra na błędy programistów niestety nic nie poradzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Lesławie, dając 1 gwiazdkę ocenia Pan materiał jako słaby (im więcej gwiazdek, tym wyższa ocena).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli uważasz tak jak ja :Kliknij gwiazdkę, bo to najsympatyczniejszy komentarz dla autora lub napisz, sfotografuj lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.