Facebook Google+ Twitter

Rydwany ognia nad Motławą

Na mrocznym brzegu Motławy, vis a vis ul. Wartkiej i słynnej restauracji Kubicki całą noc... cwałuje koń. To część "instalacji i interwencji w przestrzeni publicznej" 1. edycji gdańskiego festiwalu Narracje, który potrwa do 6 grudnia.

Wieża Więzienna kompleksu Katowni wygląda w tych dniach jeszcze bardziej fascynująco / Fot. Michał ZarzyckiImpreza jest częścią kampanii promocyjnej miasta w staraniach o przyznanie statusu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Świetlisty koń, ozdabiający ścianę zabytkowej siedziby klubu żeglarskiego na wyspie Ołowianka, jest w opinii mieszkańców najatrakcyjnieszym elementem ekspozycji przygotowanej w tym roku przez artystów. A długie grudniowe noce tylko sprzyjają przedsięwzięciu. Będzie go można zobaczyć jeszcze tylko do niedzieli.

Zdumieni przechodnie przystają i niemal bez wyjątku sięgają po telefony komórkowe, aby uwiecznić tę atrakcję i pokazać ją znajomym. Warto dodać, że nie jest to projekcja z rzutnika na drugim brzegu rzeki. Jednak tajemnica aktywności świetlistego rumaka jest pilnie strzeżona przez twórców.

Oprócz tego, podczas festiwalu, kilka historycznych budowli zyskało równie efektowne iluminacje, choć i bez tej imprezy Gdańsk znany jest ze... światła, które podkreśla nocą urodę coraz liczniejszych budowli 1000-letniego miasta. Był już za to wielokrotnie nagradzany.Wideo: Michał Zarzycki, Gdańsk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.