Facebook Google+ Twitter

Rydzyk tak samo wielki jak Boniecki?

3 listopada w "Faktach po faktach" o sprawie uciszania ks. Adama Bonieckiego rozmawiali Piotr Semka oraz Adam Szostkiewicz.

Kiedy Szostkiewicz skończył wymieniać zasługi Bonieckiego, Semka powiedział, że przyjmując taki tok myślenia, to samo można by powiedzieć o ojcu Rydzyku: "Chyba nie zaprzeczy pan temu, że Radio Maryja jest wielkim katolickim dziełem" - zaskoczył swojego rozmówcę.

Były publicysta "Rzeczpospolitej" uznał materiał TVN-u o Bonieckim za przesadny. Wskazał, że sprawa Bonieckiego nie należy do nadzwyczajnych - wszelkie zakony od swojego początku oparte są na autorytecie, posłuszeństwie oraz dyscyplinie. Jeżeli zakonnik głosi poglądy niezgodne z nauczaniem Kościoła, jego przełożeni mają prawo wyciągnąć wobec niego konsekwencje.

Szostkiewicz ma inne zdanie: Boniecki został ukarany, ponieważ przemówił ludzkim głosem i po raz kolejny kościół swoją histeryczną reakcją strzelił sobie samobója: "Nie powinno się w taki sposób traktować tak zasłużonej dla Kościoła postaci, jaką jest ks. Adam Boniecki, nawet jeżeli są to działania zgodne z prawem"- dodał publicysta "Polityki".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bartek Kowal
  • Bartek Kowal
  • 04.11.2011 21:51

Ksiądz Adam Boniecki,to człowiek i duchowny wielkiego formatu a ksiądz Rydzyk,to jego odwrotnosć. Radio katolickie jest ważne ale nie przekazywanie w nim treści antysemickich,manipulowanie ludźmi,namawianie do złego czyli antysemityzmu,do preferencji politycznych oraz oczernianie i pomawianie bliźnich,którzy mają inne przekonania od ojca Rydzyka. Księdzu Bonieckiemu chodzi o lepszy kościół w Polsce,przede wszystkim o większą tolerancję. Nieporównywalnie wysoka jest inteligencja ks.Bonieckiego do o.Rydzyka .Tygodnik Powszechny zawsze czytały środowiska inteligenckie. A wielbiciele o.Rydzyka,to dużo niższy poziom intelektualny. Zgromadzenie Marianów,powinno wycofać swoją dziwną decyzję zakazu wypowiedzi publicznych ks.Bonieckiego. To co zrobili kompromituje Kościół w Polsce. Semka i Terlikowski skompromitowali się także swoimi lizusowskimi wypowiedziami,po to aby komuś tam się przypodobać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.