Facebook Google+ Twitter

Rydzyk zdobywa Częstochowę

Kolorowe widowisko, celebra, homilie i przemówienia, obecność rządu i deklaracje gdzie jest i dzięki komu przetrwa IV RP nakazują zadać pytanie: a kiedy Rydzyk ogłosi fatwę? Bo tłum wojowników z okutymi na ostro krzyżami gotów.

Jest jednak niejaka nadzieja, że tłumy poprzestaną na modlitwie przeganiając tylko pojedynczych "folksdojczów". Moim komentarzem do dzisiejszych objawień częstochowskich jakich doznali wierni ze strony Rydzyka i premiera niech będą tym razem drobniutkie fragmenty, znalezione "między ustami a brzegiem pucharu".

Z Rydzyka:


Lech Kaczyński to "oszust ulegający lobby żydowskiemu", a jego żona jest "czarownicą", która chce zalegalizować eutanazję - taką wiedzę przekazywał o. Rydzyk studentom założonej przez siebie szkoły. O sprawie pisze "Wprost".

"Kultura, a zarazem tożsamość katolicka i narodowa jest niszczona systematycznie nie tylko z zewnątrz, ale wewnątrz Polski przez antykatolickie i antypolskie poczynania, w tym programy w mediach laickich i w wielu szkołach - w wielu szkołach, panie ministrze, panie wicepremierze - i wyższych uczelniach." (TVN24)

Z "Nie":
Zmarło się księdzu Mirosławowi Drozdkowi, kustoszowi sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Pojawił się na jego pogrzebie ojciec Tadeusz Rydzyk. Zabrał głos i ku zdumieniu wszystkich zebranych oświecił ich, że było podobno wolą zmarłego, by po jego śmierci obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z kaplicy Ojca Świętego Jana Pawła II powędrował do Torunia. Do sanktuarium, które zamierza wznieść Rydzyk. Wzmiankowany obraz ksiądz Drozdek otrzymał od papieża Jana Pawła II w 2004 r. Nieoficjalnie wiadomo, że zakusy Rydzyka na obraz spotkają się ze zdecydowanym oporem górali.

Z blogu Adama Szostkiewicza:


Tomasz Sakiewicz, szef Gazety Polskiej, poprosił Benedykta XVI o ukrócenie działań ks. Tadeusza Rydzyka. Rzadko się zdarza, by dziennikarze pisywali listy de facto publiczne do papieża i to jeszcze z wyraźną intencją polityczną. Intencja jest taka, by Benedykt zainterweniował z Watykanu i zrobił porządek z ojcem Dyrektorem.

Podsumowanie powyższego - z Tuwima:
.........................................
"Item ględziarze i bajdury,
ciągnący z nieba grubą rentę,
o, łapiduchy z Jasnej Góry,
z Góry Kalwarii parchy święte,
i ty księżuniu, co kutasa
zawiązanego masz na supeł,
żeby ci czasem nie pohasał,
całujcie mnie wszyscy w dupę."
...........................................

Z premiera:


Dziś Polska jest tutaj. Mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem, z pełną wiarą. I dzięki takim jak wy Polska trwa i będzie trwała, wbrew wszystkiemu, wbrew wszystkim trudnościom, wbrew tym, którzy jeszcze nie uwierzyli, tym, którzy często uwierzyć nie chcą". (TVN 24)

Z Przekroju:


,,,przy każdym jego wystąpieniu niezawodnie słyszymy, że partia, której niezawodnie przewodzi, jest „przedmiotem niezwykle ostrego, brutalnego ataku”. Niezawodny jest też w wymyślaniu zakręconej logiki: „Ataki na PiS świadczą o naszej uczciwości i umiejętności działania”. To owa niezawodna logika władzy, która utraciła kontakt z rzeczywistością."
Podsumowanie - jw.
............................................
I wy, o których zapomniałem,
lub pominąłem was przez litość,
albo dlatego, że się bałem,
albo, że taka was obfitość,
i ty cenzorze, co za wiersz ten
zapewne skażesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę !
...............................................

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.07.2007 09:36

(+) Hm... osmielam sie stwierdzic, ze nie bedzie juz konieczne odliczanie :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że plus. Sam chciałem artykuł na ten temat napisać, ale mnie pani ubiegła. Oglądając wczoraj imprezę na Jasnej Górze, po pierwsze dowiedziałem, że nie jestem Polakiem. Bo nie było mnie, tam gdzie wczoraj była Polska. Po drugie, zastanawiam się, jak długo rządzący będą jeszcze znosili Ojca Rydzyka. Który w tym momencie mówić może co chce i nikt na to jakoś specjalnie nie reaguje (vide obrażanie żony prezydenta po 8 marca).
A wypowiedź, pana, panie Maćku ( z całym szacunkiem) zabrzmiała, jak wypowiedź wczoraj pewnego staruszka dla Polsatu. "Nie potrzebujemy Was tu, kłamiecie. Oszukujecie Polskę". Bo jak wiadomo, jedynym obiektywnym medium jest RM i TV T.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczynam odliczanie. :) jeden

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radzę zachowania nieco rezerwy w stosunku do tego, co się Szanownej Pani nawija przy lekturze tekstów z różnych mediów. Trochę własnego pomyślunku, a nie bezmyślnego cytowania wątpliwej jakości wyrwanych z kontekstu treści, ukrytych spekulacji i interpretacji. Jeśli chce się pisać tylko po to, aby COŚ napisać, to... lepiej zamilknąć.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.