Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8984 miejsce

Ryki. Nauczyciel miał im lizać buty

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-04 08:15

Uczniowie z zawodówki w Rykach znęcali się nad nauczycielem. Wywołany do tablicy uczeń drwi z nauczyciela i lekceważy jego prośby. Zabiera mu dziennik i wykonuje nim obsceniczne ruchy. Następnie odsłania brzuch i tańczy prowokacyjnie przed pedagogiem. Zirytowany brakiem jego reakcji kładzie nogę na biurko, przy którym siedzi nauczyciel i każe mu lizać but.

Jarosław O. odsłania brzuch, tańczy prowokacyjnie przed nauczycielem. Zirytowany brakiem jego reakcji kładzie nogę na biurku pedagoga. / Fot. Fot. materiały policjiTaką „zabawę” urządzili sobie uczniowie zawodówki z Zespołu Szkół nr 1 w Rykach. Wszystko utrwalili telefonami komórkowymi. Kilka nagrań umieścili w internecie.

Filmy nagrane przez uczniów http://www.youtube.com/watch?v=AY5IZfL6hBc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=IVSPnOesbSw&feature=related

Na filmach wyraźnie widać, że takie zachowanie wywołuje śmiech i aplauz klasy. Niektórzy uczniowie włączają się do „zabawy”. Rzucają w nauczyciela kredą i ciastkami. Wykrzykują też pod jego adresem przekleństwa. Pedagog udaje, że nic się nie dzieje. Próbuje prowadzić zajęcia. Jednak zupełnie nie może zapanować nad klasą. - Na filmy natrafiliśmy w ostatni piątek przy okazji monitorowania sieci – poinformował wczoraj Kazimierz Stefanek z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. - W poniedziałek zatrzymaliśmy dwóch uczniów, którzy brali bezpośredni udział w dręczeniu nauczyciela.

Wczoraj policjanci próbowali zatrzymać autora nagrania. – Nie było go jednak w domu – relacjonował policjant.
Uczniowie, którzy „zagrali” w filmie główne role to 19-letni Jarosław O. z Ryk i jego rówieśnik Kamil N. z gminy Ułęż. – Swoje buty kazał lizać nauczycielowi Jarosław O. – dodał Kazimierz Stefanek.

Obaj uczniowie usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Młodzi mężczyźni przyznali się do winy. Postanowili też dobrowolnie poddać się karze.

Jarosław O. zaproponował dla siebie sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 500 zł grzywny. Zgodził się też na dozór kuratora, przeproszenie nauczyciela oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości. – Zostanie on wywieszony na tablicy ogłoszeń w szkole – zapowiedział Kazimierz Stefanek. Podobną karę wyznaczył sobie Kamil N.

Więcej czytaj na stronie www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kara jaką sobie "zaproponowali" (o zgrozo!) jest absolutnie żadna. I oni dobrze o tym wiedzą, bo coś takiego jak zawiasy to dla takich ludzi tyle co puszczenie wolno.
A oni tylko na tym zyskali, bo są "kozakami" w szkole / osiedlu / wsi.

Dla mnie, po pierwsze, należy skończyć z nastawieniem, że każdy powinien skończyć szkołę. Kiedyś szkoły średnie kończył tylko jakiś procent młodych ludzi i było dobrze. A teraz dla motłochu się miejsce musi znaleźć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wydarzenie nie jest odosobnione. Świadczy o słabości polskiej szkoły, dydaktycznej i wychowawczej. wszyscy i nauczyciele i dyrektorzy nie chcą o tym mówić , ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takich przypadków będzie coraz więcej. Uważam, że system edukacji w Polsce jest zły. Utworzenie gimnazjów pogarsza sytuację wychowawczą . Ale oczywiście to jest tylko jedna z przyczyn. Ważną przyczyną jest to , że rodzina nie spełnia swojej wychowawczej roli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy nauczyciel prosi o dyskusję na temat: Jak wychowywać? Jak karać? http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Jak+wychowywa%C4%87+Jak+kara%C4%87&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq= , w odpowiedzi dostaje 3 minusy bez uzasadnienia.
A opisani w powyższym artykule uczniowie z pewnością również wcześniej już na wiele sobie pozwalali, na zbyt wiele!
Ale na pedagogice i psychologii oczywiście... wszyscy się znają. Tylko mądrych rad nie widać. Każdy w takiej sytuacji szuka winy przede wszystkim w nauczycielu. A jakże!

Komentarz został ukrytyrozwiń

sierok, ile Ty masz lat?? czy na pewno ukończyłeś szkołę podstawową?? jakim cudem znalazłeś się w szkole ponad podstawowej??
Kompromitujesz siebie i przy okazji szkołę, która daje promocje do wyższej klasy osobie z taką znajomością języka polskiego!!!
Bez komentarza zostawiam Twoją opinię na temat rówieśników i nauczycieli. Wstyd!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już sobie wyobrażam co by się działo gdyby nauczyciel zareagował, z pewnością oburzenie rodzice żądaliby przykładnego ukarania nauczyciela łącznie z wyrzuceniem go z pracy i zakazem wykonywania zawodu.

Kara jaką sobie proponują uczniowie jest śmieszna, może lepiej zadziałałyby prace społeczne. Wtedy dopiero byliby sławni, bo chyba o to im chodziło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nu cuż czego ta nasza polska młodziez nie wymysli :P umnie w szkole cos takiego nie miało by miejsca co to za nauczyciel skoro na cos takiego pozwala unaz tylko raz było podobne zajscie jak tylko nauczyciel zobaczył ze cos złego zaczyn sie dziac wzioł ucznia za ubranie i zaprowadził do dyrektora (gogus miał 19 lat) i nic sie nie stało a tam co nauczyciel który nawet nad uczniem nie potrafi zapanowac wstyd naprawde czego oni ich uczą na tych studiach pedagodzy pffff tez cos...
(co do artykułu bardzo fajny i zetelny warto poczytac)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.