Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17807 miejsce

Rymkiewicz ma przeprosić Agorę. Sąd oddalił apelację

Są tacy politycy i duchowni, którzy dzielą nasze społeczeństwo na prawdziwych Polaków i na tych gorszych – nieprawdziwych. Poeta, Jarosław Marek Rymkiewicz nie jest politykiem, ani duchownym, jednak widzi w części społeczeństwa wrogów Polski.

 / Fot. W24Pewien poeta i pisarz stwierdził był kiedyś m.in., że redaktorzy "Gazety Wyborczej", jako "duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski (KPP)", nienawidzą Polski i chrześcijaństwa. Sprawa trafiła do sądu. A sąd orzekł, że ten właśnie poeta i pisarz, Jarosław Marek Rymkiewicz - ma za to przeprosić i wpłacić 5 tysięcy złotych grzywny na cel społeczny.

Wyrok jest prawomocny. Zapadł w czwartek, 21 marca 2012 roku. Wydał go Sąd Apelacyjny w Warszawie. Oddalił jednocześnie apelację Jarosława Marka Rymkiewicza, od niekorzystnego dla niego wyroku sądu I instancji w procesie cywilnym, jaki wytoczyła mu spółka "Agora". Wyrok Sądu Apelacyjnego jest już do wykonania. Ale poeta Rymkiewicz może od niego złożyć kasację do Sądu Najwyższego.

Dlaczego sprawa trafiła osądu? Proces miał początek pamiętnym krzyżu pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. W 2010 roku, po katastrofie smoleńskiej 77-letni Jarosław Marek Rymkiewicz w wypowiedzi dla "Gazety Polskiej", komentując sprawę krzyża mówił: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść - na przykład w redaktorach "Gazety Wyborczej", którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami". Poeta Rymkiewicz dodał wówczas, że redaktorzy "Gazety Wyborczej" są "duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski".

Tak się złożyło, że pisarz i poeta, krytyk literacki, dramaturg i profesor nauk filozoficznych, Jarosław Marek Rymkiewicz, za "niezłomną postawę w obronie wolności słowa i polskiej duszy", został uhonorowany w styczniu 2012 roku tytułem Człowieka Roku 2011 "Gazety Polskiej", a Antoni Macierewicz otrzymał wyróżnienie. Nagrodę poecie Rymkiewiczowi wręczył z satysfakcją redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

W Google figuruje wiele stron z poezją Jarosława Marka Rymkiewicza. Jednym z głośniejszych wierszy z 2010 roku, był kilkuzwrotkowy utwór polityczny, o charakterze głęboko patriotycznym, który został wysłany do redakcji, "Rzeczpospolitej". Wzywa on do obrony Ojczyzny, bo jest w potrzebie. Przed wyborami prezydenckimi, autor wiersza zauważa, iż tylko Jarosław Kaczyński może zbawić Polskę. Toteż zwraca się do niego z taką właśnie płomienna prośbą.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Przed nami kasacja do Sądu Najwyższego, a następnie nowenna do Sądu Ostatecznego.
Najwyżzy Sędzia powinien się liczyć z delegalizacią SO w razie nie uznania zasadności nowenny...:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z czego tu robić sensację ?
Jest prawomocny wyrok sądu i ów facet musi się jemu podporządkować (niezależnie od tego co mu się wydaje lub chce)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 24.03.2012 10:31

Mam nadzieje że Michnik i jego towarzysze zostaną w przyszłości surowo ukarani.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.03.2012 13:58

Ten co zdradził w Magdalence ideały Solidarności dziś oskarża patriotów. Michnik skumał się z komunistami ,dziś oskarża tych co z nimi walczyli i nadal walczą - obłędna jest ta III RP!

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 23.03.2012 12:43

zniewazanie polakow przez sady POlskie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 23.03.2012 11:07

Ramol sławiący geniusz Stalina, ma czelność "gnojenia" ofiarę komunistycznego reżymu. Tacy to są tak zwani "Prawdziwi Polacy"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.03.2012 10:31

Michnikowszczyzna "Tryumfuje"-- jak długo jeszcze??? III RP trzeba zdemontować ,remont konieczny,by zaistniała prawdziwa demokracja:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
leming
 • leming
 • 23.03.2012 08:07

nagroda gazety polskiej to obraza prawdziwego polaka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
igor
 • igor
 • 22.03.2012 17:39

Poprawność polityczna trzyma się mocno w sądach

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 22.03.2012 15:37

Ja nie bardzo rozumiem pana Rymkiewicza . Zagorzały zwolennik i miłośnik STALINA na starość stał się narodowcem a ludzi oskarża o to co sam robił . Był wieloletnim ortodoksyjnym członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej . Teraz wierny przyjaciel Rydzyka . O co tu chodzi ? Można się tak zmienić o 360 * ? Cała skrajna prawica jest tak zakłamana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.