Facebook Google+ Twitter

Rynek galicyjski w sanockim skansenie doceniony przez internautów

Rynek galicyjski w Sanoku na Podkarpaciu zdobył główną nagrodę w konkursie „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich” w kat. "Obiekt turystyczny". Rynek spodobał się także internautom.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 273 przedsięwzięcia, spośród których kapituła wskazała 18 projektów nominowanych w siedmiu kategoriach. Następnie wybrała 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich. / Fot. By Silar (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsSanocki projekt polegał na rekonstrukcji centrum galicyjskiego miasteczka z równoczesnym pokazaniem wszystkich jego funkcji - społecznych, gospodarczych i kulturowych.

Po wieloletnich przygotowaniach wzniesiono i zrekonstruowano 29 obiektów, w tym 26 o charakterze mieszkalnym, mieszkalno-produkcyjnym, mieszkalno-handlowym i mieszkalno-usługowym. Wokół brukowanego „kocimi łbami” czworokątnego rynku znalazły się takie obiekty jak: karczma z kręgielnią, poczta, urząd gminy, apteka, remiza strażacka, sklep kolonialny, trafika, domy żydowskie oraz warsztaty: stolarski, zegarmistrzowski, fryzjerski, krawiecki, szewski, piekarski i fotograficzny. Na wyposażeniu miasteczka znajduje się ok. 3,5 tys. eksponatów muzealnych.

Inwestycja pochłonęła 21 mln zł, z czego 70 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Konkurs "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" zorganizowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. W swojej kat. Sanok rywalizował m.in. z Centrum Muzyczno-Kongresowym w Gdańsku. Rynek Galicyjski znalazł także uznanie Internautów, którzy oddali na ten projekt najwięcej głosów.

W ub. sezonie sanocki skansen zwiedziło ponad 140 tysięcy turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Internauci to duża siła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się. Lubię Sanok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.