Facebook Google+ Twitter

Rynek nieruchomości. Będzie jeszcze taniej?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-03 18:20

Masz zamiar kupić nieruchomość ? Warto się jeszcze wstrzymać, gdyż prognozy cenowe na najbliższy czas są dla potencjalnych nabywców bardzo korzystne.

Specjaliści prognozują, że ceny nieruchomości mogą jeszcze spaść, i to aż o 500–1000 zł za m2. Sytuacja taka ściśle powiązana jest z tym, że developerzy masowo wyprzedają zakupioną w czasie boomu ziemię, by mieć środki na spłatę zaciągniętych kredytów.

Drugim ważnym powodem takich działań jest to, że wciąż więcej się buduje niż sprzedaje. Tylko w największych miastach Polski - Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu wprowadzono na rynek aż o 70 proc. więcej mieszkań w porównaniu do ubiegłego roku.

Wciąż tańsze są mieszkania w trakcie budowy, ponieważ potencjalni nabywcy mogą je kupić o 10-15 proc. taniej niż lokale już ukończone. Natomiast klient, który przyjdzie do developera z gotówką, może wynegocjować dodatkowo nawet 20 proc. rabat.

Czytaj też: Inflacja rośnie. Jak uchronić swoje oszczędności?Autor: Miłosz Lipiński. Pierwotna publikacja na lipinscy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Miłoszu:), nie do końca tak jest. Małe mieszkania, w tym kawalerki, dalej "trzymają cenę". Formułowane przez Pan wnioski dotyczą mieszkań docelowych dla rodzin, czyli powyżej 55 metrów kwadratowych lub inaczej trzy- i więcej pokojowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.