Facebook Google+ Twitter

Rynek pracy z nami, czy bez nas

Co zrobić aby młodzi ludzie przy wyborze szkoły i kierunku kształcenia nie kierowali się emocjami, wyobrażeniami lecz pragmatyzmem? Czy gimnazjalista jest w stanie przewidzieć czym będzie się zajmować w dorosłym życiu i z jakim skutkiem?

Targi odwiedzili uczniowie, poszukujący pracy mieszkańcy Łukowa i okolic / Fot. fot.Jerzy KirzyńskiTymi i innymi problemami zajmowano się podczas II Targów Pracy i Edukacji, zorganizowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy i Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Uczestniczyli w nich przedstawiciele wielu firm, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków kształcenia, szkół wyższych.
- Nasi doradcy zawodowi w czasie spotkań z gimnazjalistami z Łukowa, jak i Krynki- dowodzili, że w interesie każdego z poszukujących pracy jest poznanie samego siebie - powiedział dyrektor łukowskiego PUP Stanisław Puch.- Testy psychologiczne mogą ujawnić preferencje zawodowe, poziom emocji, reakcję na stres itp.
Z dalszej wypowiedzi dyrektora Pucha wynikało, że tak w domu, jak i szkole podstawowej czy gimnazjum bardzo mało wagi przywiązujemy idei wychowania do pracy, rozwijaniu aktywności, kreatywności. Wzmacniania wiary we własne siły i możliwości. Dopingowania do zdobywania specjalistycznych uprawnień i umiejętności.
Liczne materiały informacyjne, Biuletyn Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie precyzowały m.in. wymagania i oczekiwania pracodawców wobec osób starających się o zatrudnienie, cechy osobowościowe w kontekście wyboru zawodu.
Zaprezentowano ludzi z wizją i inicjatywą, możliwości podjęcia bezpiecznej pracy za granicą, programy pomocowe i wsparcia bezrobotnych przez urzędy pracy.
Targi były doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu osób zainteresowanych pracą z ewentualnym pracodawcą, czy jego przedstawicielem, rozmowy o oczekiwaniach i szansach na zatrudnienie.
Na jednym ze stoisk natrafiłem na sentencję Richarda Bollesa, autora podręcznika dla poszukujących pracy, guru doradztwa zawodowego:
-„ Warunkiem powodzenia w szukaniu pracy i nadania swojemu życiu sensu jest podążanie za własnymi pasjami, respektowanie silnych stron, talentów i umiejętności”.
Każdy więc z nas odpowiedzialny jest za swoje życie także zawodowe i jego rozwój.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.