Facebook Google+ Twitter

Rysownicy odpowiadają na zamach w redakcji Charlie Hebdo. Zobacz grafiki upamiętniające dziennikarzy

Rysownicy i graficy zareagowali na masakrę w redakcji satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo". Wielu z nich za pomocą rysunków wyraziło swoją solidarność z ofiarami.

 / Fot. zrzut ekranu/TwitterDo masakry doszło 7 stycznia przed południem. Zamaskowani zamachowcy zaatakowali paryską redakcję magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo". Zastrzelili 10 członków zespołu i 2 interweniujących policjantów. Strzelanina rozpoczęła się po kolegium redakcyjnym, w którym uczestniczyła większa część redakcji. Wśród ofiar jest redaktor naczelny magazynu Stephane Charbonnier, jego zastępca Bernard Maris oraz rysownicy Jean Cabu, Georges Wolinski, Bernard Verlhac, znany jako Tignous.

Czytaj także: Masakra w redakcji Charlie Hebdo. Zginęło 12 osób. Trwa obława na terrorystów


Magazyn "Charlie Hebdo" wywoływał od dawna kontrowersje w świecie islamskim. W 2011 r. opublikowano numer pisma pod zmienionym tytułem "Charia Hebdo", nawiązującym do prawa szariatu. W późniejszych latach wielokrotnie pojawiały się w magazynie karykatury dotyczące islamu i Mahometa. 7 stycznia tuż przed atakiem dziennikarze zamieścili obrazek przedstawiający Abu Bakr al-Baghdadiego, mówiącego "Przede wszystkim zdrowia". Człowiek ten stoi na czele Państwa Islamskiego.

Reakcja rysowników na zamach była prawie natychmiastowa. Wielu z nich wyraziło swoimi obrazkami solidarność z ofiarami. W miastach całej Francji po południu i wieczorem ludzie organizowali spontanicznie marsze poparcia dla ofiar zamachu. Słowa i gesty solidarności płynęły do Francji z całego świata także na forach internetowych i w sieciach społecznościowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.