Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

893 miejsce

Rysunki Andrzeja Mleczki w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ponad 200 satyrycznych rysunków można oglądać od piątku, 15 maja 2015 roku, w ostrowieckiej Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Przez miesiąc w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można oglądać rysunki Andrzeja Mleczki. / Fot. Krzysztof KrzakAndrzeja Mleczki , absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, to jeden z najbardziej znanych rysowników w Polsce, a jego najnowsze rysunki można na bieżąco oglądać w "Polityce", "Playboyu", "Dzienniku Polskim" i "Miesięczniku Kraków". Artysta jest także częstym gościem "Drugiego śniadania mistrzów", programu Marcina Mellera w TVN 24. Choć urodził się w Tarnobrzegu, to jednak większość swojego życia spędził w Krakowie. Tu przy ulicy Św. Jana znajduje się jego słynna galeria autorska (jej filię można znaleźć przy Marszałkowskiej w Warszawie). Jego rysunki odznaczają się nie tylko charakterystyczną kreską, ale także dowcipem, inteligencją i refleksją. Szkoda, że na wernisażu zabrakło samego autora, którego - jak głosił oficjalny komunikat - zmogła choroba.

- Andrzej Mleczko uważa się za odpowiedzialnego satyryka i jako taki ma obowiązek krytykowania patologii i wszystkichAutor spoglądał na odwiedzających jego wystawę z portretu. / Fot. Krzysztof Krzak idiotyzmów tego świata - mówi o jego twórczości Jolanta Chwałek, dyrektor Galerii BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim. - W naszej galerii można zapoznać się z jego spojrzeniem na nas samych, na nasze wady, przywary w myśl Gogolowskiego: "Z kogo się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie!".

Tematyka rysunków Andrzeja Mleczki jest bardzo różnorodna: od religii, polityki, poprzez stosunki damsko - męskie, seks, właściwie wszystko, co nas otacza. Można je oglądać do połowy czerwca 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, dzięki Pana tekstom mogę śledzić życie kulturalne mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. A tam dzieje się. Oj, dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Adrianno, komentarz dotyczący maturzystów jest moim numerem jeden, kończącego się tygodnia, w kategorii: oryginalny wpis. A już myślałam, że nic nie przebije Pawła Jankowskiego i jego wywodu dot. grafomanii

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet? Hmmm, ciekawych czasów doczekaliśmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twórczość znana nawet niektórym maturzystom...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.