Facebook Google+ Twitter

Rysunki Andrzeja Mleczki w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ponad 200 satyrycznych rysunków można oglądać od piątku, 15 maja 2015 roku, w ostrowieckiej Galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Przez miesiąc w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie można oglądać rysunki Andrzeja Mleczki. / Fot. Krzysztof KrzakAndrzeja Mleczki , absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, to jeden z najbardziej znanych rysowników w Polsce, a jego najnowsze rysunki można na bieżąco oglądać w "Polityce", "Playboyu", "Dzienniku Polskim" i "Miesięczniku Kraków". Artysta jest także częstym gościem "Drugiego śniadania mistrzów", programu Marcina Mellera w TVN 24. Choć urodził się w Tarnobrzegu, to jednak większość swojego życia spędził w Krakowie. Tu przy ulicy Św. Jana znajduje się jego słynna galeria autorska (jej filię można znaleźć przy Marszałkowskiej w Warszawie). Jego rysunki odznaczają się nie tylko charakterystyczną kreską, ale także dowcipem, inteligencją i refleksją. Szkoda, że na wernisażu zabrakło samego autora, którego - jak głosił oficjalny komunikat - zmogła choroba.

- Andrzej Mleczko uważa się za odpowiedzialnego satyryka i jako taki ma obowiązek krytykowania patologii i wszystkichAutor spoglądał na odwiedzających jego wystawę z portretu. / Fot. Krzysztof Krzak idiotyzmów tego świata - mówi o jego twórczości Jolanta Chwałek, dyrektor Galerii BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim. - W naszej galerii można zapoznać się z jego spojrzeniem na nas samych, na nasze wady, przywary w myśl Gogolowskiego: "Z kogo się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie!".

Tematyka rysunków Andrzeja Mleczki jest bardzo różnorodna: od religii, polityki, poprzez stosunki damsko - męskie, seks, właściwie wszystko, co nas otacza. Można je oglądać do połowy czerwca 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, dzięki Pana tekstom mogę śledzić życie kulturalne mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. A tam dzieje się. Oj, dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Adrianno, komentarz dotyczący maturzystów jest moim numerem jeden, kończącego się tygodnia, w kategorii: oryginalny wpis. A już myślałam, że nic nie przebije Pawła Jankowskiego i jego wywodu dot. grafomanii

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet? Hmmm, ciekawych czasów doczekaliśmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twórczość znana nawet niektórym maturzystom...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.