Facebook Google+ Twitter

Ryszard C.: Mam raka, wkrótce umrę. Chciałem zabić polityka

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-10-20 21:53

- Mam raka, zostało mi siedem miesięcy życia. Musiałem uporządkować swoje sprawy (mężczyzna sprzedał dom, oddał licencję taksówkarską, rozwiódł się z żoną) - tak podaje serwisu gazeta.pl, powołując się na rozmowę Ryszarda C. z funkcjonariuszami.

Aresztowanie Ryszarda C. / Fot. PAP/Rafał Goły- Mam raka, zostało mi siedem miesięcy życia. Musiałem uporządkować swoje sprawy (mężczyzna sprzedał dom, oddał licencję taksówkarską, rozwiódł się z żoną) - tak podaje serwisu gazeta.pl, powołując się na rozmowę Ryszarda C. z funkcjonariuszami. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska, zamachowiec był dzień przed atakiem w biurze PiS i rozmawiał ze swoją ofiarą - Markiem Rosiakiem.

Mężczyzna opowiadał im, że czyn swój planował od roku i niekoniecznie chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego, ale "jakiegokolwiek polityka, obojętnie jakiej partii, żeby nie czuli się tacy pewni siebie". Natomiast Teleexpress podaje, że pierwotnie Ryszard C. miał zaatakować jedno z biur poselskich w Warszawie.

W czwartek sąd ma podjąć decyzję w sprawie trzymiesięcznego aresztu dla Ryszarda C., który wtargnął we wtorek rano do siedziby PiS w Łodzi i śmiertelnie ranił Marka Rosiaka oraz ugodził nożem w szyję Pawła Kowalskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Ryszard C., morderca Marka Rosiaka, był w siedzibie partii PiS w Łodzi już w poniedziałek. Zamachowiec przyszedł do siedziby partii przy pasażu Schillera dzień przed tragedią. Rozmawiał wtedy z Markiem Rosiakiem. Miał też od niego dostać wydruk z komputera z kandydatami PiS do rady miasta. Kartkę z pięcioma nazwiskami kandydatów znaleziono u niego w kieszeni po zamachu. Ryszard C. miał też przy sobie pudełko, w którym było 49 dodatkowych sztuk amunicji. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo także, że mężczyzna tłumaczył, że jest chory na raka i zostały mu trzy miesiące życia.

Napastnik został pojmany kilka minut po tragedii, ale przesłuchano go dopiero o godz. 20 wieczorem. Dlaczego tak późno? - Lekarze, internista i psychiatra musieli go zbadać pod kątem możliwości osadzenia w policyjnym areszcie. W tym czasie przesłuchiwano kluczowych świadków wydarzenia. Ryszard C. został przesłuchany tak szybko, jak to było możliwe - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prokuratury. Śledczy znaleźli przy Ryszardzie C. pistolet - niemiecki walther z okresu nazistowskiego - nóż myśliwski i paralizator. Ustalili też, że Ryszard C. przebywał w Łodzi co najmniej od 13 października. Najpierw wynajął pokój w hotelu Savoy przy ul. Traugutta, a potem przeprowadził się do hotelu Centrum u zbiegu ul. Kilińskiego i Narutowicza, z którego we wtorek po godz. 10 wyruszył prosto do siedziby PiS.

Policjanci dotarli do renault twingo, który zabójca wypożyczył w jednej z łódzkich wypożyczalni. W środku były laptop Ryszarda C., jego ubrania i paszport kanadyjski. Okazało się, że miał on podwójne obywatelstwo: polskie i kanadyjskie.

Wczoraj otwarto łódzką siedzibę PiS, gdzie rozegrała się wtorkowa tragedia. W ścianach zostały dziury po kulach, a na podłodze zaschnięta krew. Sale na razie nie nadają się do użytku. - Wzmocnimy ochronę i będziemy ostrożniejsi przy wpuszczaniu interesantów - zapowiada poseł PiS Jarosław Jagiełło.

Kiedy poseł Jagiełło otworzył biuro partii, przed budynkiem zaczęli gromadzić się ludzie. Jedni przynosili kwiaty i znicze, inni chcieli się po prostu pomodlić. Byli też tacy, którzy zaczęli zbierać podpisy poparcia dla kandydatów PiS do Rady Miejskiej Łodzi. Nie wszyscy byli uczciwi. - Proszę się podpisać na liście - zaczepił 62-letnią panią Barbarę wolontariusz PiS. - A w jakiej sprawie? - zapytała łodzianka. - W sprawie wczorajszego wypadku - odpowiedział mężczyzna.

Czytaj więcej:

Polskatimes.pl


Joanna Barczykowska, onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bolek
  • Bolek
  • 29.10.2010 21:25

Ja to sie dziwie tym wszystkim politykom. Wszyscy sa teraz zaskoczeni ze ktos chce podniesc na nich reke a ja sie nie dziwie bo wedlog przyslowia......" kto sieje wiatr ten zbiera burze".... kiedys musialo to nastapic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 21.10.2010 07:05

Idiotów się nie sieje , sami się rodzą....jakie to przykre.
Choć z drugiej strony idiota nie zdaje sobie sprawy ze swojej ułomności, więc poza ''trudami'' życia nie odczuwa kalectwa umysłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jontek z Kiełprzycy
  • Jontek z Kiełprzycy
  • 20.10.2010 23:03

Adamie, tego nawet szkoda komentować, a dla tego pana C. zamiast dożywocia proponuję 9 miesięczny areszt bez wspomagania morfiną, niech zdycha bydlak w męczarniach jak taki gieroj z niego.
Przyzwolenie mediów na jątrzenie istnieje od bardzo dawna, a tylko dziennikarze są w stanie się powstrzymać przed takim działaniem. Reszta to bezhołowie poszukujący taniej sensacji i poklasku godnego celebryty pokroju Paris H. Dziennikarstwo umarło wraz z Waldkiem Milewiczem - to on wyznaczał standardy wraz z panem Ryszardem Kapuścińskim i Wojtkiem Jagielskim (z gazety) niestety po śmierci Waldka oraz p. Ryszarda dziennikarstwo skonało śmiercią tragiczną i nastał TeFałEn i ich obłudny obraz Polski jaką znaliśmy. Ostatni bezpiecznik TVN również niedawno odszedł więc już teraz nie ma hamulców.
Brutalny świat, brutalna Polska, brutalne media (a'propos - media to także ściek, kanalizacja, kloaka - czemu się tu dziwić?)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Warecy
  • Adam Warecy
  • 20.10.2010 22:45

Teraz już wiem, co robiono przez owe tajemnicze 8 godzin od momentu zatrzymania aż do przesłuchania. Ktoś (ciekawe, czy kiedyś się tego dowiemy, kto?) "pracował" nad zamachowcem, by jego zeznania były odmienne od deklaracji składanych w chwilę po zabójstwie. Teraz "okazuje się", że chciał "jakiegokolwiek polityka, obojętnie jakiej partii, żeby nie czuli się tacy pewni siebie" i niekoniecznie chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego. Zabawne, jaką pogardę do zwykłego Polaka mają ci, którzy w tak bezczelny sposób manipulują opinią publiczną. I jątrzą nadal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.