Facebook Google+ Twitter

Ryszard C. prawdopodobnie zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej

Biegli, którzy przebadali Ryszarda C. oskarżonego o zabójstwo Marka Rosiaka, zawnioskowali o dla niego o obserwację psychiatryczną.

Znicze przed biurem PiS w Łodzi / Fot. PAP/Rafał GołyRyszard C. został przebadany w zeszłym tygodniu przez biegłych psychiatrów i psychologa. Zadaniem lekarzy była ocena czy zabójca był poczytalny w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu. Stwierdzili oni, że na podstawie jednorazowego badania nie są w stanie wyrokować, na temat stanu jego zdrowia i zawnioskowali o kilka tygodni obserwacji w zakładzie zamkniętym.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi - Krzysztof Kopania, poinformował, że prawdopodobnie zostanie złożony do sądu wniosek o obserwację. Ostateczną decyzję podejmą prokuratorzy, po zapoznaniu się z opinią biegłych, która w dniu wczorajszym została im przekazana.

62-letni Ryszard C. przebywa na oddziale dla niebezpiecznych osadzonych aresztu śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Prokuratura postawiła mu zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa z użyciem broni palnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

podgajowy
  • podgajowy
  • 04.11.2010 14:31

Mnie się widzi, że za niepoczytalnego zostanie uznany jak nic. No bo jeśli udowodni, że chciał tylko jednego basiora aby z jednej watachy odstrzelić to przecie nie powiedzą, że był mądry, co pomyślą to inna rzecz, tylko podłym psycholem zostanie, aby się III RP ani troszku nie pobrudziła.
A znowuż jak udowodni, że planował odstrzał jeleni z każdej politycznej chmary, no to zupełnie co innego, kamień z serca niejedemu spadnie, ale też nijak niewyżytego bandziora nie będzie pasowało do poczytalnych zaliczyć, za to wtedy jednak każda orientacja oraz wariacja będzie mogła sprawiedliwie poszczycić się zamachem na nią.
I III RP pozostanie niepokalana, i owce syte ino basior głodny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro udowodni się że jest w stanie niepoczytalnym, według prawa Unii Europejskiej, będzie niewinny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.