Facebook Google+ Twitter

Ryszard Kalisz w sprawie Sawickiej: Akcja CBA do Sądu Najwyższego

Sprawa Beaty Sawickiej pozostanie zapewne na długie lata w materiałach ćwiczeniowych adeptów sztuki prawa, aby pokazywać młodym ludziom, jak państwo nie powinno działać m.in. w walce z korupcją. Bo w sprawie "było przekroczenie prawa".

Najpierw na Beatę Sawicką zagięło parol CBA, za pośrednictwem agenta Tomka, a teraz "siedzą" na niej media. Rozprawiają o niej na różne sposoby tak, jakby odkryły przybysza z Marsa, który miał Polaków upodlić i zniszczyć. Trzeba powiedzieć jasno: została ona perfidnie złapana w sieć agenta, który chciał ją rozpracować, ośmieszyć, upodlić i doprowadzić do upodlenia jej partię, Platformę Obywatelską. Ona dała się złapać na wszystko, co błyszczało w jej niebieskich oczach. Brała chętnie drogie prezenty, pachnidła, naręcze kwiatów, piła koniaki, tańczyła w klubach, a w końcu przyjęła decydującą o korupcji łapówkę, w kwocie 100 tys. zł.

Opinia Moniki Olejnik


Teraz, po wyroku sądu, Beatę Sawicką potępiają równo kobiety i mężczyźni. Nie w całej Polsce, a w mediach. Opinię potępienia, skromną wprawdzie w słowach, wyraziła dziś w radiowej Trójce dziennikarka radiowa z Niemiec, a bardzo ostro skopała skorumpowaną i skompromitowaną Beatę Sawicką, redaktor Monika Olejnik. W rozmowie z gazetą "Fakt" mówiła, że według niej sąd był bardzo surowy, "pomimo lirycznych opowieści pani Sawickiej, pomimo pięknej mowy końcowej jej adwokata, w której wszystko chciano sprowadzić do romansu z agentem Tomkiem".

Pośrednio Monika Olejnik wyraża satysfakcję z tego wyroku, choć przyznaje, że oczekiwała wyższego. Ale wyrok jest i jak mówi pani redaktor, "widać dla sądu nie było to przekonujące", że wszystko sprowadzało się do romansu - cytuje dziennik.pl. Jak podkreśla, "metody uwodzenia" bardzo dobrze służą w szpiegostwie. Znanych jest przecież wiele takich historii, w których kobiety–szpiedzy uwodziły mężczyzn, jak i odwrotnie. Także w tym przypadku metoda uwodzenia okazała się bardzo skuteczna.

Wyrok w aferze polityczno-korupcyjnej IV RP


Inaczej patrzą na to politycy i prawnicy. Pojawiły się na początek po wyroku w kwestii Sawickiej ostre komentarze. "Przepraszam Prawo i Sprawiedliwość za to, że wykorzystaliśmy to politycznie i płaczem Beaty Sawickiej zmieniliśmy wyrok wyborów w 2007 roku" - to chciałby usłyszeć Adam Hofman z PiS. Według posła SLD prawnika, Ryszarda Kalisza, "CBA przekroczyło granice prowokacji policyjnej".

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", "warszawski sąd okręgowy nieprawomocnie skazał byłą posłankę PO, na trzy lata więzienia, za żądanie i przyjęcie łapówki w najgłośniejszej aferze polityczno-korupcyjnej IV RP". W 2007 roku, krótko przed wyborami, CBA kierowane przez Mariusza Kamińskiego, gdy mistrem sprawiedliwości był Zbigniew Ziobro, zatrzymało Beatę Sawicką i oskarżyło o "przyjęcie 100 tys. zł łapówki za ustawienie przetargu na zakup działki pod ośrodek wypoczynkowy w Helu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

kiszona jan
 • kiszona jan
 • 18.05.2012 16:37

Opinie Grubego Rycha (pseudonim beczka) są subiektywne. Rychu kocha trzy rzeczy 1. golonka 2. wóda 3.posłanka Sawicka. Stronniczość Grubego jest znana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 pedagog
 • pedagog
 • 18.05.2012 12:36

@ Roman Koźmiński. Dobrze to napisaliście kolego. Towarzysz którego wymieniacie wg mnie też ma szemraną przeszłość. On tak coś jakby człon PZPR w POP urzędu gminy. Taki jakiś ideologicznie przekręcony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 17.05.2012 22:48

W rządzie PIS przede wszystkim nie było tylu dyletantów ,( Ludzi niegramotnych) co w PO...
W obecnym rządzie przeważają" Matoły",chamy i zdrajcy, stąd te problemy Polski!!!
Następny rząd będzie miał katorżniczą pracę przez lata i my Polacy również ,przez tych cepów z PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 17.05.2012 18:45

@ Panie A Chorążewicz w rządzie PiS było 30 sekretarzy i podsekretarzy stanu z przeszłością PZPR . Są wymienieni w necie . To i się Koźmińskiemu CKLI .

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.05.2012 18:14

dostała 3 lata! to śmiechu warte .. myslałem ze dostanie z 10 lat co najmniej... o ilie wiem to CBA i tomek podjęli akcje bo było wczesniejsze podejrzenie o korupcje ale bez twardych dowodów{ w przypadku łapówki to bardzo trudne zmowa 2 osób...i trzeba to przełamać} dlatego i słusznie sięgnieto po prowokacje... brawo!!!!takie akcje przeciwko zdeprawowanym urzednikom powinny być jak najczęstrze zeby wypatroszyć to towarzystwo!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt jest taki, że nie powinna brać i tu nie ma co dyskutować
Ale to co robił agent to już nie była walka z korupcją tylko podżeganie do korupcji.
Człowieka można złamać na kilka sposobów, czasem szybciej czasem wolniej i takie metody stosuje się do wyciągania informacji np. zagrożeniu terrorystycznym.
Ja tylko widziałem, jak tą kobietę kuszono na wszelkie możliwe sposoby, aż ostatecznie tak została zmanipulowana, że wszyło to co wyszło.

Lepiej niech CBA zajmie się dotacjami z PFRON, a nie "śmiesznymi" kwotami rzędu 100 tys. zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie romanie - PRL się już skończył... Nie musi Pan używać zwrotów (jak przypuszczam nawykowych) z tamtych czasów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 17.05.2012 17:13

@ Panie Koźmiński , nie było żadnej afery węglowej . To nieudany produkt śledczych pisowskich . Jakoś Ziobro , Kamiński nie zabrali głosu po uniewinnieniu p Kmiecik. A tych prowokacji było wiele .

Komentarz został ukrytyrozwiń

fenomen Dzisiaj 16:20


@@ Chorążkiewicz + Wink ! Chłopaki znów jesteście obok siebie ! To nie przypadek. Pięć razy obok siebie ! To który jest kim ? Klub cyklistów ? A jakie to mądrości wypisujecie !

Dziękuję za uznanie. Gratuluję inteligencji i spostrzegawczości. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
fenomen
 • fenomen
 • 17.05.2012 16:20

@@ Chorążkiewicz + Wink ! Chłopaki znów jesteście obok siebie ! To nie przypadek. Pięć razy obok siebie ! To który jest kim ? Klub cyklistów ? A jakie to mądrości wypisujecie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.