Facebook Google+ Twitter

Ryszard Kalisz założy partię polityczną na bazie stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska

Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska, na czele którego stoi Ryszard Kalisz, podjęło decyzję o powołaniu partii politycznej. Niewykluczone, że ugrupowanie będzie nosiło taką samą nazwę jak stowarzyszenie.

 / Fot. Bartek Syta/PolskapresseNazwa Dom Wszystkich Polska nawiązuje do kampanijnego hasła Aleksandra Kwaśniewskiego z 2000 r. Ryszard Kalisz zapewnia, że partia będzie inna niż dotychczasowe i ma reprezentować stowarzyszenie w działalności politycznej. Chodzi m.in. o projekty ustaw stworzone przez organizację - podaje Polska Agencja Prasowa.

Kalisz powiedział, że pierwsze "spotkanie inicjatywne" odbędzie się po wakacjach, uniknął jednak odpowiedzi na pytanie czy stanie na czele ugrupowania.

Członkowie stowarzyszenia wystartują w wyborach samorządowych wchodząc koalicje z lokalnymi komitetami wyborców. Zapewniono im swobodę w tym zakresie, a jedynym kryterium ma być zbieżność programowa.

Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska weszło podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w skład koalicji Europa Plus, którą firmowali Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec. Komitet zdobył 3,58 proc. głosów i nie dostał się do europarlamentu. Po wyborach został rozwiązany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie sądzę, by to w czymś pomogło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może by się za jakąś pożyteczna robotę wziął zamiast wymyślać..... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.