Facebook Google+ Twitter

Ryszard Legutko liderem listy PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Na 4. miejscu Beata Gosiewska

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Na liście znajdziemy byłego ministra edukacji Ryszarda Legutko, byłego dyrektora IPN, Ryszarda Terleckiego i Beatę Gosiewską.

 / Fot. By This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Jarosław Kruk (Jrkruk).   When reusing, please credit me as   author: Jarosław RolandNumerem jeden na liście kandydatów startujących w okręgu małopolsko-świętokrzyskim jest europoseł, były minister edukacji i filozof prof. Ryszard Legutko. "Dwójką" jest Andrzej Duda, który szefuje sztabowi partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na trzecim miejscu znalazł się historyk i były dyrektor krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Ryszard Terlecki. Zaraz za nim umieszczono senator Beatę Gosiewską, wdowę po Przemysławie Gosiewskim. Na piątym miejscu znajduje się Leszek Murzyn, reprezentant partii Marka Jurka, Prawica Rzeczpospolitej. Posłanki Barbara Bartuś i Anna Paluch zajmują odpowiednio: szóste i siódme miejsce. Ósmą pozycję otrzymał były działacz ZSL i PSL, europoseł, a obecnie senator, Bogdan Pęk.

"Jesteśmy nastawieni na ostrą walkę i zwycięstwo, mamy doskonałą reprezentację z różnych środowisk, z ogromnym doświadczeniem. Nasi kandydaci mają poczucie, że Polska i nasze regiony muszą mieć dobrą reprezentację w PE. Jesteśmy w takim okresie rozwoju naszego kraju, że potrzebni są ludzie, którzy będą wiedzieli jak zabiegać o najważniejsze sprawy" - mówiła podczas prezentacji kandydatów Beata Szydło, wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Ryszard Legutko zapewniał, że PiS jest ugrupowaniem proeuropejskim "Jesteśmy zwolennikami UE, tak jak ona została założona w poprzednich wersjach, jako instytucja, która ma łączyć narody, kraje, społeczności i umożliwiać współpracę między narodami" - mówił europoseł cytowany przez Onet.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

....nasze regiony muszą mieć dobrą reprezentację w UE ...i cóż ta reprezentacja jest w stanie zrobić będąc w niszowej frakcji konserwatystów i reformatorów wraz z partią Camerona ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.03.2014 10:23

Kariera przez łóżko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.