Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11608 miejsce

Ryszard Miłek o fenomenie Przemka Salety

„Przemek jest człowiekiem, którego postawa i przekonania są dla mnie niezwykle cenne. Według mnie stanowi on przykład wysokiej klasy sportowca i dżentelmena” – z pełnym przekonaniem podkreśla Ryszard Miłek.

Przemysław Saleta i Robert Złotkowski zdaniem Ryszarda Miłka to dobry duet. / Fot. Menu Group„Mimo, że sporty walki ewoluują bezustannie, a sposób wykonywania szeroko pojętych technik w tych sportach ciągle się zmienia na korzyść większej skuteczności, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że umiejętności Przemysława Salety co do poziomu są z najwyższej półki” – zaznacza Ryszard Miłek, II DAN wieloletni trener karate kyoukshin, aikido, judo, kung fu, kick-bokser, trener boksu zawodowego, cru-instruktor Muay Thai, egzaminator i sędzia sportowy zawodowo zajmujący się sztukami walki od ponad 24 lat.
Ryszard Miłek - to jeden z najlepszych trenerów w Polsce w Kick-boxingu, trener boksu zawodowego, cru-instruktor Muay Thai- prawdziwy fighter. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów Polskich poza granicami Rzeczypospolitej. / Fot. archiwum Menu Group
Ryszard Miłek wspomina, że Przemka Saletę poznał w czasie, kiedy był już gwiazdą kick-boxingu. Wówczas młodzi sportowcy z Nowego Sącza odbywali obóz sportowy z kadrą Polski w kick-boxingu pod wodzą Andrzeja Palacza. Przemek jako doświadczony zawodnik wraz Bogdanem Sawickim – bardzo utytułowanym kick-boxerem przyjechali do Nowego Sącza, aby trenować młodych, dopiero zaczynających swą przygodę z zawodowym sportem zawodników. Ryszard Miłek żartobliwie wspomina, że po raz pierwszy zobaczył wysiadającego z autobusu Przemka
dźwigającego z właściwą sobie pewnością wielopiętrowy plecak.
Przemek Saleta z Beatą Małek, Wielokrotną Mistrzynią Świata, Europy i Polski w Boksie i Kick-Boxingu / Fot. Menu Group
To, co jednak najbardziej utkwiło w pamięci Ryszarda Miłka to organizacja zajęć Przemka. Prowadził on głównie sparingi jednocześnie pokazując młodym adeptom najnowsze techniki nożne i bokserskie, co doskonale uzupełniało metodyczny i nakierowany na szlifowanie techniki trening Bogdana Sawickiego. Biorąc pod uwagę, że działo się to w czasie, kiedy polski kick-boxing stał na najwyższym poziomie, to efekty jakie dawały zajęcia z oboma panami okazywały się być zaskakująco skuteczne.
Ryszard Miłek / Fot. Menu Group
Przemek przebywając w Nowym Sączu przygotowywał się równolegle do walki z niekwestionowaną gwiazdą światowego kick-boxingu – Denisem Alexio. Z niejasnych do dziś powodów przyjazd amerykańskiego zawodnika do Polski został odwołany i do pojedynku nie doszło. Po tych wydarzeniach Przemek przeszedł na boks zawodowy, i jak zaznacza Ryszard Miłek osiągnięcia Przemka na tym polu są niepodważalne. Dodatkowo, walczył on w MMA, stał się celebrytą, osobowością rozpoznawalną i lubianą. Zyskał popularność stając się jednocześnie osobą medialną.

„Przemek jest człowiekiem, którego postawa i przekonania są dla mnie niezwykle cenne. Według mnie stanowi on przykład wysokiej klasy sportowca i dżentelmena” – z pełnym przekonaniem podkreśla Ryszard Miłek.

Izabela Okarmus, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.