Facebook Google+ Twitter

Ryszard Nowak vs satanizm. Runda 665.

Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł Agaty Ślusarczyk "Satanistyczne kapele staną przed sądem", o nowym pomyśle Ryszarda Nowaka. I powiem szczerze podziwiam go coraz bardziej. Za to, że mu się chce. I za manipulację.

Nie ten czas, nie to miejsce

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mikołaj Suchan/Dziennik ZachodniMusi mieć pan Nowak bardzo dużo czasu, skoro chce skarżyć zespoły i nie ogranicza się do dwóch czy trzech. Mam jednak dziwne wrażenie, że wszystko to robi z braku innego, bardziej twórczego, zajęcia. Sam zresztą nie ukrywa, że takie ma hobby. Cóż, jedni zbierają puszki po piwie, inni kolekcjonują zespoły o wątpliwej reputacji. Nie rozumiem jednak do końca intencji szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Nie darzy on zespołów metalowych zbytnią miłością. Najchętniej zapewne, zmiótłby je z powierzchni ziemi. To dlaczego robi im darmową reklamę? Cała ta nagonka odniesie skutek odwrotny od zamierzonego, co mnie akurat cieszy.

Były poseł opanował do perfekcji socjotechnikę. Wychodzi z prostego założenia, że jeśli pokaże się coś od najgorszej strony, to ludzie sami pójdą z siekierami i grabiami, na wytwórnie wydające muzykę metalową. Powiem jednak jeszcze raz, w większości wypadków zespoły, które pan Nowak uzna za propagujące satanizm, albo podchodzą do tematu komercyjnie (sposób promocji), albo nie traktują tego poważnie. Owszem, gdyby ta akcja miała miejsce na przykład w Norwegii na początku lat dziewięćdziesiątych, miałaby sens istnienia (sprawa palenia kościołów, walki o wpływy w Black Circle). Nie ten czas, nie to miejsce. Owszem, zdarzają się przypadki ludzi, którzy nawołują do nienawiści religijnej. Na ile jest to jednak faktyczne podejście, na ile promocyjny chwyt, często niełatwo rozeznać. Trudno jednak jest to tłumaczyć osobie, dla której istnieją tylko dwa kolory: biały i czarny. A szkiełko mędrca przez które patrzy, trochę mu się zatarło. A mówiąc bardziej przyziemnie, człowiekowi który się na muzyce metalowej nie zna.

Rub someone the wrong way, czyli pocierać kogoś w złą stronę...

Teraz chciałbym za jednym zamachem poruszyć dwie sprawy. Pierwsza, to wspominana przeze mnie już kiedyś dowolność interpretacji i tłumaczenia z angielskiego. Pan Nowak po raz drugi powołuje się na utwór Morbid Angel „Chapel of Ghouls” i fajnie, tylko dlaczego tłumaczy tytuł jako „Kaplica wampirów”. Ubawiłem się setnie, bo słowo Ghouls oznacza upiory, a to nie jednak nie to samo. Po drugie ten słynny tekst „Zabić księdza” w oryginale brzmi „Crush Priest”. Pierwsze słowo oznacza raczej rozgnieść, zdeptać, rozwalić. Spytacie co to zmienia? Ano dużo. Bo cały problem polega na tym, że w momencie kiedy dana osoba zapozna się z całym tym tekstem, to się okaże, że nie chodzi, jakby tego chciał Nowak, o mordowanie księdza. Idę o zakład, że takich kwiatków w raporcie będzie więcej.
Druga sprawa dotyczy wiarygodności pana Ryszarda Nowaka. Pod artykułem Agaty, Piotr Biegała umieścił link. Przeczytałem, utwierdziłem się w swoim przekonaniu na temat byłego posła. Każdemu pozostawiam jednak dowolność interpretacji zamieszczonych tam informacji.

Moja prywatna czarna lista...

Jako, że spodobał mi się pomysł czarnej listy, postanowiłem iść za ciosem i stworzyć swoje Top 5. Kolejność dowolna.
1.Fasolki „Mydło lubi zabawę”. Utwór propagujący homoseksualizm.”Mydło lubi zabawy w chowanego i berka”. Jak wiadomo, zabawy mydłem kojarzą się z wiezieniem, a homoseksualizm częsty jest w domu z kratami.
2.Fasolki „Fantazja”. Utwór propagujący wredną masturbację. „Fantazja, fantazja bo fantazja jest od tego, aby bawić się, bawić się, bawić się na całego.” No tego chyba tłumaczyć nie trzeba.
3.Ira „Bierz mnie” Tekst namawiający do, o zgrozo, przypadkowego seksu, który nie stanie się aktem kreacji nowego życia. Do tego promuje dewiacje seksualne („obsyp mnie złotym deszczem”).
4.T.Love „Komu dzwonią” (tekst Stanisław Grzesiuk). Tekst propagujący alkoholizm. W dobie walki z tym nałogiem, jak najbardziej należy zakazać tego utworu.
5.Wilki „Baśka”. Utwór o rozwiązłości. Podmiot liryczny opisuje z dumą swoje podboje miłosne. W czasach co raz większej liczby rozwodów, jak najbardziej do kasacji.

Jak widać, taką listę może sobie stworzyć każdy sam. Bo tak właściwie to z rzadka wiemy, Ryszard Nowak vs satanizm. Runda 665. – co „poeta miał na myśli”.

Dziękuje panie Ryszardzie.

Tak. Za to, że być może doprowadzi pan swymi pozwami do tego, że Morbid Angel przyjedzie do Polski. Będę czatował przed sądem. Po drugie dziękuję za czarną listę. Bo już zauważam większe zainteresowanie muzyką metalową.

Czytaj również:
Satanistyczne kapele staną przed sądem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

(+) Dopisze do listy - Lady Pank - Na co komu dziś. Fragment "Chciałem być sobą za wielką wodą
Na czekoladę poczułem chęć
Była namiętna, bardzo nieletnia
I dobrze znała refrenu sens" - wyrazna promocja pedofilii ;-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2007 13:06

Irena Santor swego czasu śpiewała piosenkę pod tytułem "A mnie się diabeł śni". Toż to manifest satanizmu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Brawo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywisty plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak trzymaj Pawle - nie można ustawać w walce z arogancją i głupotą!

Tutaj polecam znakomity komentarz Nergala do zaistniałej sytuacji:
http://muzyka.onet.pl/0,1567242,newsy.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

ode mnie też +

i również proszę o nietykanie Wilków ;) Choć Robert G. złapał u mnie minusa za "a Agnieszka zdradzała mnie..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ - słownie plus za wykład. Nie wiem czemu nie wskoczył

Komentarz został ukrytyrozwiń

za wykład. A co do Twojej listy - składam stanowczy protest bo ja lubię Wilki a szczegolnie Baśkę która miała fajny biust.....
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.