Facebook Google+ Twitter

Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową

Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej” oraz Odznaką Honorową Związku Banków Polskich.

Ryszard Pospieszyński uhonorowany Odznaką Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”
oraz Odznaką Honorową Związku Banków Polskich.

Ryszard Pospieszyński jest inicjatorem i współzałożycielem pierwszego prywatnego banku polskiego – Banku Inicjatyw Gospodarczych SA, współtwórcą polskiej nowoczesnej bankowości oraz jednym z najbardziej szanowanych i zasłużonych bankowców w polskim systemie bankowym.

Na uroczystość, która odbyła się 25 października w Klubie Bankowca, przybyli liczni goście. Wśród zgromadzonych obecni byli przedstawiciele polskiego sektora bankowego i finansowego m.in: Małgorzat Zaleska, członek zarządu NBP, Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego KNF, Bogusław Kott, prezes Zarządu Banku Millennium, Luis Coutinho, członek zarządu BCP i rady nadzorczej Millennium, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP oraz Jerzy Bańka, wiceprezes ZBP

Odznakę Honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”, w imieniu NBP wręczyła Małgorzata Zaleska. Krzysztof Pietraszkiewicz uhonorował Ryszarda Pospieszyńskiego Odznaką Honorową Związku Banków Polskich – najstarszym wyróżnieniem przyznawanym przez samorząd sektora bankowego w Polsce, przyznawanym za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej bankowości.
Dziękując za wyróżnienie Ryszard Pospieszyński wspominał początki pracy sektorze bankowym: – O bankach nie wiedziałem wtedy nic. Nie wiedziałem wówczas, czego tak naprawdę się podejmuję tworząc bank. Gdybym wiedział, ile sztormów przede mną, nie wiem czy bym się na to zdecydował – żartował. Dodał również, że miło jest spojrzeć za siebie i zobaczyć, że udało się, mimo wszystko, uczynić wiele dobrego.

Źródło Ryszard Pospieszyński, Ryszard Pospieszyński uhonorowany odznaką

Ryszard Pospieszyński urodził się w 1925 r. w Łodzi. Przez wiele lat, jako Kapitan Żeglugi Wielkiej i Podporucznik Marynarki Wojennej, związany był z żegluga i gospodarką morską. Pełnił liczne funcje publiczne. Był m.in..posłem na Sejm RP,przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi, podsekretarzen stanu w Urzędzie Gospodarki Morskiej, dyrektorem departamentu żeglugi i transportu w Ministerstwie Handlu Zagranicznego oraz ambasadorem RP w Pakistanie. Po zakończeniu kariery sektorze publicznym rozpoczął działania w bankowości. W 1989 r. był jednym z założycieli Banku Millennium (wówczas Banku Inicjatyw Gospodarczych SA) i nieprzerwanie w latach 1989 – 2012 pełnił funkcję Sekretarza i Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Banku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"Miszczostwo" dziennikarstwa obywatelskiego. Że też ja tak nie umiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

moze zmienie na aa bb ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor artykułu "aa aa" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.