Facebook Google+ Twitter

"Rytmy wolności" - impreza urodzinowa "Solidarności"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-01 14:37

Komisja Europejska zaprasza na imprezę z okazji 30. urodzin "Solidarności". Całkowicie innowacyjna impreza patriotyczna. Rezygnujemy z postawy "na baczność" i bawimy się przy miksach muzyki dekady lat osiemdziesiątych czasu "Solidarności"

30. Rocznica Solidarności / Fot. Marcin WilkoszewskiUczcij narodziny wolności przy miksach muzyki lat 80! Zapomnij o postawie na baczność i weź udział w wyjątkowym wydarzeniu patriotycznym! Daj się ponieść rytmom wolności podczas całkowicie innej niż wszystkie imprezie urodzinowej Solidarności!
DJ-e Duże Pe, B.A.R.T.O i Vinylstealer zaprezentują całkowicie rewolucyjny wymiar muzyki tego okresu, a całość doprawią obrazem Motivo i Disenti. Świętuj z nami 8 października w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie.

Zaproszeni do udziału w wydarzeniu artyści, za pomocą obrazów i dźwięków zmierzą się z dekadą lat osiemdziesiątych
okresem walki "Solidarności" o wolność i niezależność. O stronę muzyczną wieczoru zadba znakomity kolektyw DJ-ski, firmowany przez Dużego Pe. Integralnym elementem imprezy będzie widowisko wizualne, będące retrospekcją najważniejszych wydarzeń społecznych i politycznych tamtego okresu.

Impreza będzie stanowić niezwykle ważny akcent w obchodach narodzin Solidarności dla młodych uczestników. Nowatorska forma świętowania historycznej rocznicy ma przekonać do udziału w wydarzeniach ludzi pokolenia lat 80, którzy w największym stopniu zyskali na transformacji i dziś bez przeszkód mogą podróżować, studiować i zawierać znajomości z rówieśnikami w całej Europie.

Impreza Rytmy Wolności jest jednym z projektów zaplanowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce z okazji 30. rocznicy powstania Solidarności. W ramach świętowania tego wydarzenia zaplanowano cykl imprez, które w niekonwencjonalny sposób mają upamiętnić narodziny związku i idei wolnościowych. Najważniejszym przedsięwzięciem upamiętniającym historyczną datę będzie spotkanie pod hasłem Narodziny Wolności, w którym udział wezmą bohaterowie Solidarności i opozycjoniści z Europy Środkowej, a jego gościem specjalnym będzie Jose Manuel Barroso, Przewodniczący Komisji Europejskiej. Refleksją nad przeszłością będzie towarzysząca imprezom wystawa zdjęć Erazma Ciołka W drodze do wolności. W ramach projektu zaplanowano też konkurs Filmuj z wolnej stopy, w którym za pomocą filmu, można zaprezentować własną interpretację idei solidarnościowych.

Jeśli chcesz wziąć udział w imprezie zarejestruj się na stronie

http://ec.europa.eu/polska/rytmy_wolnosci

Więcej informacji na stronie

www.ec.europa.eu/polska

Program imprezy urodzinowej
Rytmy Wolności


Miejsce:

Centralny Basen Artystyczny,
ul. Konopnickiej 6,
Warszawa


Czas: 8 października 2010, 21.00
04.00

Zagrają:

Duże PE
B.A.R.T.O
Vinylstealer


Wizualizacje:
Motivo & Disenti

Organizator imprezy: Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajny pomysl! Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.