Facebook Google+ Twitter

Rywalizacja Kobiet podczas Cliff Diving we Włoszech!

Już w najbliższy weekend odbędą się historyczne zawody Red Bull Cliff Diving - historyczne z jednego powodu, ponieważ po raz pierwszy w historii tej serii odbędą się zawody kobiet. Panie będziemy mogli obserwować już 13 lipca we Włoszech.

red bull content pool / Fot. red bull content poolNależy zaznaczyć, że Panie nie będą rywalizować w taki sam sposób jak to ma miejsce w przypadku mężczyzn ponieważ. Po pierwsze zawodniczki skakać do wody będą z obniżonej platformy usytuowanej na wysokości 20 metrów (w przypadku mężczyzn platforma jest na wysokości 27 metrów). Zawody dla kobiet będą się składać z trzech rund rozegranych jednego dnia - jeden skok obowiązkowy i dwa skoki opcjonalne. Maksymalny stopień trudności skoków obowiązkowych to 2,6. Wszystkie zawodniczki, które zostały wybrane do zawodów Red Bull Cliff Diving we Włoszech automatycznie kwalifikują się do Mistrzostw Świata FINA.

Zawodniczki jakie będziemy mogli zobaczyć w sobotę podczas zawodów to: Anna Bader pochodząca z Niemczech, Ginger Huber pochodząca z USA, Jacqueline Valente z Brazylii, Lysanne Richard z Kanady jej rodaczkę Stephanie De Lima oraz Tara Hyer z USA. Wszystkie zawodniczki automatycznie kwalifikują się do finału. Należy zaznaczyć, że każda z tych zawodniczek posiada doświadczenie oraz jest przygotowana do skoków z wysokości 20 metrów.

Organizatorzy na dzień dzisiejszy nie przewidują aby zawody kobiet stały się równorzędnymi zawodami w stosunku do rywalizacji mężczyzn ale jak sami podkreślają będą pojawiać się także w przyszłym roku na wybranych przystankach. Głównym problemem jest przystosowanie platformy do możliwości oddawania skoków z 20 metrów (taka właśnie wysokość jest przewidziana podczas rywalizacji kobiet), nie w każdej lokalizacji jest to możliwe.

Podczas zawodów we Włoszech będziemy mieli także Polski akcent w wykonaniu naszego najlepszego skoczka Krzysztofa Kolanusa, który po zaskakująco dobrym występie podczas drugiego przystanku Światowej Serii, który odbył się w Kopenhadze, zajął 7 pozycje - wyostrzył apetyty kibiców na jeszcze lepszy wynik podczas włoskiej odsłony Cliff Diving. Oczywiście nie będzie miał łatwego zadania ponieważ jest to już półmetek serii więc żaden z zawodników walczących o miana najlepszego skoczka nie może sobie pozwolić na stratę punktów - w klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Gary Hunt (520 punktów) zaraz za nim plasuje się Rosjanin Artom Silchenko (510 punktów)

Oprócz naszego zawodnika Krzysztofa Kolanusa w ten weekend będziemy mogli również zobaczyć czterech innych skoczków, którzy otrzymali dzikie karty: Włoch Alessandro de Rose, ukraińskie bliźniaki Gennadiy i Sasha Kutsenko oraz Jorge Ferzuli z Meksyku.

Więcej informacji na temat sportów ekstremalnych na portalu eXtreme space!
Więcej informacji na temat Red Bull Cliff Diving

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.