Facebook Google+ Twitter

Rywalizacja o EIT trwa. Internauci pomagają Wrocławowi!

Lobbing miast, chcących ulokować u siebie siedzibę Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii, wzmaga się. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie już 30 maja. A co my możemy zrobić, by wspomóc Wrocław?

Od początku wyścigu o siedzibę nowej unijnej instytucji walczy pięć miast: Budapeszt, Wiedeń razem z Bratysławą oraz położona pod Barceloną miejscowość Sant Cugat del Valles. Już po terminie zakończenia przyjmowania kandydatur przewodząca 27 krajom Unii Słowenia ogłosiła, że do rywalizacji dołączyła niemiecka Jena.

Stawka jest wysoka, dlatego każde z miast robi wszystko, by zyskać poparcie państw członkowskich. Europejscy deputowani podkreślają, że działania promocyjne Wrocławia prowadzone są na najwyższym poziomie. Za tą kandydaturą lobbują nie tylko wrocławscy samorządowcy, ale również rząd, europosłowie i ambasadorowie.

Do tej grupy władze Wrocławia postanowiły włączyć wszystkich Polaków. Od kilku tygodni każda osoba popierająca kandydaturę stolicy Dolnego Śląska może zapisać się do klasy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. Jest to możliwe dzięki popularnemu portalowi Nasza-klasa.pl, którego twórcy studiują właśnie we Wrocławiu. Do tej pory inicjatywę poparło ponad 100 tysięcy osób!

Dlaczego to robią? – Zapisanie się do klasy EIT nic mnie nie kosztowało, a być może wpłynie to na decyzję w sprawie ulokowania tej instytucji właśnie we Wrocławiu. Choć nie mieszkam w tym mieście, naprawdę mu kibicuję. Zresztą nie ja jeden – przyznaje Kamil, mieszkający w Rybniku. Kolejna wirtualna akcja poparcia dla EIT prowadzona jest na stronie napiszmydoeuropy.onet.pl. Można na niej podpisać list, który otrzymają premierzy i ministrowie państw Unii Europejskiej. Takie społeczne akcje są na pewno medialne. A czy skuteczne? Przekonamy się już 30 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Muszę dodać do pierwszego zdania zakończenie:
....Polski - bardzo cenię i popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja wszystkich, którzy zajmują się promocją nowych technologii, a szczególnie, jeśli to się przyczyni - przy okazji - do promocji Polski.
Abstrahując od patriotycznych "ciągotek" to między nami mówiąc - ten rejon Europy jest pustynią, na której nie widać oazy, gdzie by się mogła rozwijać i oblekać w realia - myśl twórcza. Także Wrocław byłby wyjątkowo trafnym wyborem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.