Facebook Google+ Twitter

Ryzyko próchnicy u dzieci. Jak je ocenić i obniżyć?

  • ... xxx
  • Data dodania: 2017-03-29 11:27

Bezpłatne szkolenie on-line dla dentystów i propagatorów zdrowia.Webinarium odbędzie się 4 kwietnia w godz. 13:00-14:00, dostępne będzie na platformie szkoleniowej Colgate po uprzednim zarejestrowaniu się.

 / Fot. Colgate-PalmoliveFirma Colgate zaprasza na godzinne nieodpłatne internetowe szkolenie dedykowane stomatologom i szeroko pojmowanym propagatorom zdrowia. Wykład wygłosi dr Angelika Kobylińska, ekspert z zakresu stomatologii dziecięcej. Szkolenie obejmie tematy systemów oceny ryzyka próchnicy, diagnostyki jej przyczyn i opracowania indywidualnego planu profilaktyczno-leczniczego. Webinarium odbędzie się 4 kwietnia w godz. 13:00-14:00, dostępne będzie na platformie szkoleniowej Colgate po uprzednim zarejestrowaniu się.
Ekspozycja na cukier lub zaniedbania w zakresie higieny jamy ustnej to nie jedyne przyczyny powstawania próchnicy u dzieci. Dlatego niezbędna jest znajomość metod
i środków wpływających na różne czynniki uznane za istotne w etiologii choroby próchnicowej, np. zmniejszające podatność tkanek zębów na działanie kwasów bakteryjnych, zwiększające potencjał remineralizacyjny śliny i jej zdolności do zobojętniania kwasów lub skutecznie zmniejszające liczebność bakterii próchnicotwórczych.
Współczesne postępowanie stomatologiczne względem najmłodszych pacjentów powinno cechować się indywidualnym podejściem, ukierunkowaniem na edukację i motywację do wprowadzania
w życie zaleceń lekarskich. Stopień ich realizacji i skuteczność powinny zaś być przedmiotem bieżącego monitoringu i ewaluacji.
Jak najlepiej to zrobić? Jak powinien postępować stomatolog dziecięcy XXI wieku? Odpowiedzi na te pytania wyklarują się podczas szkolenia, którą poprowadzi dr Angelika Kobylińska, wykładowca
w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej WUM, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej oraz zespołu roboczego Polskiego Oddziału Sojuszu dla Przyszłości Wolnej od Próchnicy (ACFF).
Serdecznie zapraszamy!
Udział w szkoleniu on-line jest bezpłatny. Wymagana jest uprzednia rejestracja na stronie: https://colgate.webex.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.