Facebook Google+ Twitter

Rząd Australii chce wybić wielbłądy: Będzie "masowa rzeź"?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-13 14:19

Rząd Australii przedstawił oficjalne plany wybicia tamtejszych wielbłądów Według władz zwierzęta te są zbyt liczne i wyrządzają wiele szkód.

Wielbłądy niekoniecznie kojarzą się z Australią. Jednak jest ich w tym kraju ponad milion. Wielbłądy przybyły na kontynent australijski w połowie 19 wieku. Służyły wtedy jako zwierzęta pociągowe.

Dziś mieszkańcy wiejskich terenów skarżą się, że wielbłądy depczą cenną roślinność, czasem też niszczą wodociągi. Dlatego rząd przeznaczył równowartość prawie 50 milionów złotych na ich wybicie. Specjalne ekipy mają strzelać do wielbłądów - z lądu lub z helikopterów.

Jeden z farmerów Paddy McHugh twierdzi jednak, że wielbłądy można by po prostu hodować. "Nie rozumiem, dlaczego rząd chce wybić te zwierzęta, przecież hodowla jest bardzo podobna do hodowli bydła, może trochę trudniejsza, ale nie jest to nic nadzwyczajnego" - mówi farmer.

Obrońcy praw zwierząt także sprzeciwiają się - jak to określają - masowej rzezi. Proponują, by w zamian podawać zwierzętom leki prowadzące do bezpłodności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.